Jaga:     
Pere ja Kodu

3 PÕHJUST, miks sa peaksid lapsele sama raamatut korduvalt ette lugema

Kas su lapsel on olemas lemmikraamat, mida nad tahavad ühe uuesti lugeda? Või veel hullem, tahavad, et sina neile ette loeksid. Ma olen rohkem kui kindel, et sul on terve raamat peas.

Sulle meeldisid need illustratsioonid ja nutikas tekst, kui sa selle raamatu koju tõid, aga nüüd lausa vihkad seda! Sa isegi soovid, et see igaveseks ära kaoks. Ma saan sinu valust aru.

Ma tean, et see võib kurjaks teha, aga enne, kui sa selle raamatu minema viskad, võta hetk aega, et umber mõelda. Olenemata sellest, et selle raamatu lugemine ärritab sind, olenemata sellest, kas seda loed ette sina või teeb seda sinu laps, on sellel üllatavalt palju kasulikke omadusi värskelt lugema õppinud lastele.

Sõnavara ja sõnade äratundmine

Mida rohkem laps loeb, seda suurem on nende sõnavara. Kui laps loeb või kuuleb sama raamatut mitu korda, saab neile teatud hulk sõnu tuttavaks ja nad tunnevad end mugavalt neid kasutades. See sama tekst, mis on sul sõna-sõnalt peas? Just, ja võimalik, et ka sinu lapsel, ja see on hea asi.

Muster ja rütm

Lemmiklugude kuulmine ja valjusti lugemine aitab lastel saada teadlikuks teksti ja lausete ülesehitusest ja sellest, kuidas sõnad kõlama peaksid. Keel on enamat, kui lihtsalt sõnad – see on kuidas sõnad kõlavad ja üksteisega kokku sobivad.

Sujuv lugemine

Sujuv lugemine on võime lugeda teksti täpselt, kiiresti ja väljendusviisiga. Korduv lugemine võimaldab lapsel lugeda ilma kokutamata ja pausideta ja lugemiseaeg muutub kõigi jaoks meeldivamaks. Kui laps saab ühe raamatuga ühele poole, muudab see järgmise võtmise palju lihtsamaks.

Teadmine, et korduvalt sama raamatu lugemine on su lapsele kasulik, ei pruugi sama raamatu sajandat korda lugemist kergendada, aga võib olla aitab see kainet meelt säilitada

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid