Jaga:     
Uudised

Liina Randpere: "Enamasti kahetsetakse liiga vähe koos perega olemist."

Liina (34) on nüüdseks aasta ja üheksa kuud peamiselt emarollile pühendunud. Poeg Mathias alles harjub lasteaiaga. «Ta on paras emmekas ja issikas, teistega harjumine tahab aega. Võtamegi seda rahulikult,» räägib ema Naistelehes.

Tööplaanides tegevuste harvendamine oli naise teadlik valik, seni kuni laps on piisavalt iseseisev ja lasteaiavalmis. «Kui Matu jääb haigeks ja olen võtnud kohustuse, mis ma siis teen? Küll jõuab tööd ka teha,» räägib Liina, kelle üks põhimõte on see, et elus tuleb teha neid valikuid, mida surivoodil ei kahetseks. «Mulle on jäänud meelde, et enamasti kahetsetakse liiga vähe koos perega olemist. Seega tundub praegu tobe rassida ja rügada ning pärast kahetseda, parem võtan rahulikult ja olen lapsega. Ta on tõeline energiaplahvatus ja tohutu krutskimees. Teeb meie elu raskeks, aga ka väga lõbusaks,» räägib õnnelik ema.

Mõni aeg tagasi jättis Liina pere linnaelu Pirital ja kolis ­Harjumaale Padisele.  «Igal asjal on plussid ja miinused. Maal on mõnus ja rahulik. Kanad, tomatid, kurgid ... Teed ukse lahti, laps jookseb murul. Turvaline! Samas muidugi tuleb logistikat planeerida ja linnasõit võtab aega,» võrdleb naine oma ajutist kodukohta linnaeluga. Isegi kui Liina peab lapsega ringi sõites autoroolis olema, võtab ta seda kui pojaga veedetud kvaliteetaega. «Lapsi tuleb algusest peale võrdsena kohelda,» leiab ta. Naine tunnistab, et see arusaamine tuli tal alles koos oma lapse saamisega.

Liina naudib lapsega mängimist. Ta ütleb, et pole eales nii palju lus­tinud kui nüüd – olgu tegevuseks Lego klotsidest lossi ehitamine, kelgutamine või lihtsalt müramine. Ta ei saa aru emadest, kes lapsega mänguväljakule tulles mudilasele tähelepanu ei pööra, vaid selle asemel hoopis nutitelefoni näpivad. Samuti on lapsega mängimine tema meelest hea võimalus oma füüsilist vormi hoida. Naine soovitab seda soojalt teistelegi kontoritöötajatele. «Vea kelku, jookse mäest üles, tõsta last, tee kükke, nii saad füüsiliselt päris hea koormuse. Tuuseldad kasvõi ainult tund aega, aga sellest on palju kasu mõlemale – sina saad rõõmsa tuju, lapsel on hea meel ja ka trenn saab tehtud,» õpetab Liina. Koolitatud treener räägib muiates, kuidas tema kasutab poega tihti hantlina. «Matu on juba 12 kilo raske, nii et päris hea trenn,» ütleb ta.

Toimetas Kerttu Jänese 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid