Jaga:     
Pere ja Kodu

"Andsin oma lapse ära. Ja see oli parim otsus!" (12)

Ei ole mitte midagi selletaolist, kui saada laps, keda sa endale ei saa jätta ja seejärel tunda meeletut vajadust saada veel üks. 

Lapse saamine, keda ma endale ei saanud jätta, pani mind tahtma veel ühte. Aga kas sellel on vajadust? Viis ja pool aastat tagasi andsin ma oma lapse adopteerimisele geipaarile. See oli senimaani üks parimaid otsuseid, mis ma oma elus teinud olen. See oli parim mu lapsele ja parim mulle ja nendele kahele mehele, kes teda hetkel kasvatavad ja on talle absoluutselt parim perekond, keda tahta.

Ma kohtun nendega kord kuus ja nii mängin üsna suurt rolli oma poja elus. Mu poeg on õnnelik, armas, viisakas, tantsija ja naljataja ja juba praegu on talle ligipääs nii paljudele võimalustele, mida mina ei oleks eales suutnud talle pakkuda.

Aga minu elu parim otsus on teistpidi minu elu kõige valusam otsus. See hetk, kui minu poeg lahkus haiglast ilma minuta, ma sõnaotseses mõttes murdusin pooleks. Mu keha käitus gravitatsioonivastaselt ja ma olin üleni valudes, mida ma polnud eales varem tundnud.

Peale sellist kogemust sain ma aru, et ei taha eales olla uuesti sellises olukorras nagu ma olin tol hetkel. Otsisin endale parema töö, säästsin raha juhuks, kui ma peaksin uuesti rasedaks jääma, ei oleks mul rahalisi probleeme selle lapse üleskasvatamiseks.

See faas kestis paar aastat. Seejärel tunnistasin ma endale, et ma olin oma uuel töökohal õnnetu. Lahkusin töölt ja pühendusi rohkem kirjutamisele. Kuklas tiksumas endiselt mõte, et valmistun uue lapse tulekuks. Kuid mingi hetk kais minust klõps läbi ja avastasin end mõttelt, et kas ma tõesti tahan sünnitada lapse siia ilma?

Ma ei taha sünnitada last siia hirmutavasse maailma, kuid see ei muuda fakti, et ma olen seda juba ju teinud. Ma juba pean nägema seda, kuidas mu poeg selles muutlikus maailmas hakkama peab saama. Kui palju muudaks veel ühe lapse siia ilma toomine antud olukorda?

Samas, olen 100% kindel mõttes, et ma ei kasvata kunagi üles oma enda last. Tunnen end praegu väga hästi, kui mõtlen, et suren ilma, et oleksin veel ühe lapse sünnitanud.

10 kommentaari

T
Tühja sa andsid  /   16:11, 13. jaan 2018
Pead ikka ise tugeva hälbega olema...
T
tellimus töö  /   17:21, 13. jaan 2018
tundub et soovoliniku kantselei kirjutis
A
aeg näitab  /   18:14, 13. jaan 2018
Tuleb välja et geid on maailma päästjad või.See sünnitaja oleks võinud kasvõi aborti teha ega sealt head nahka ei tule.
Z
zxc  /   19:18, 13. jaan 2018
äkki saaks ka kaubale, palju maksab üks laps? mul eelmine laps juba veits kulunud!
E
ehh  /   12:10, 14. jaan 2018
jube lugemine!!
kui ka selline asi on juhtunud, siis ütleks, et see ema on kurja tegija oma lihasele lapsele! see, et laps saab ilusad riided, tantsida ja reisida, pole süümepiinade leevendus. laps tahab oma vanemaid või vanemat.
1 tuttav andis ära oma lapse Rootsi, lapsel suuremad võimalused kui siin oma emaga, laps saab vastavat ravi- poiss on nüüd 17-18 küsib oma ema käest pidevalt fb-s: miks sa mu ära andsid??
M
marju  /   11:29, 16. jaan 2018
Seda on tõesti niivõrd jube lugeda, ema EI SUUDA last ära anda. lapsi ei anta ÄRA, normaalne ema ei tee seda.Haige artikkel, veel haigem kirjutaja. Aga Ehhile- mis tähendab, et saab vastavat ravi?
K
Kommentaar.  /   23:55, 14. jaan 2018
Kui oleks tüdruku sünnitanud, siis oleks lesbidele andnud.
M
mõttetu jutt  /   10:16, 15. jaan 2018
Milline sisutühi jutt.
A
arvata on  /   11:02, 15. jaan 2018
lapsest kasvab ka gei.
I
imelik  /   15:01, 15. jaan 2018
kas selle gei paari kasvatasid ka geid või kust need geid üldse tulevad?
A
Andres, kahe lapse isa  /   19:16, 15. jaan 2018
Mõttetu kirjutis. Lapsel on vaja päris oma ema (ja võimalusel ka isa), materiaalse heaolu ja kahe geimehega seda ei kompenseeri. Samuti tundub see üldse rohkem reklaamtekstina, sest kuidagi detailselt on seda lapse head elu uues kodus kahe geimehega kirjeldatud võrreldes muude faktiliste detailidega, mis on oluliselt hägusemad.
V
vastutustundetu propaganda homodele laste ara andmiseks  /   18:01, 20. jaan 2018
eto hakkaks oma lapsi muuma

Loe ka neid lugusid