Jaga:     
Pere ja Kodu

TEISMELINE: "Instagramis võivad vanemad mind jälgida, aga mitte Facebookis!" (1)

Nii mõnedki vanemad on olnud olukorra ees, kus nad ei tea, kas peaksid oma võsukesega sotsiaalmeedias „sõbrad“ olema või neid jälgima.

Mõned pered on omavahel läbi sotsiaalmeedia seotud, kasutavad seda aktiivselt omavaheliseks suhtluseks ja see töötab nende kasuks. Mõned teismelised aga ei taha, et nende vanemad näeksid kõike, mida nad oma lehele postitavad ja blokeerivad vanemate eest konteksti, mida nad ei taha, et viimased näeksid, mis omamoodi kaotab sotsiaalmeedias „sõbrad“ olemise eesmärgi.

Lapse sotsiaalmeedias jälgimine avab täiesti teise maailma ja sa pead leidma mooduse, kuidas selle nö uue suhtega toime tulla. Kui sinu teismeline lubab sul teda jälgida, hoia tahaplaanile (ära kommenteeri ja laigi nende postitusi, kui nad just ei palu sinult seda), vali oma lahingud ja veendu, et kõik, mis on oluline, ütled sa talle näost näkku, mitte kõigi ta sõprade ees sotsiaalmeedias.

Teismeliste arvamus:

17aastane

Ma arvan, et see on okei, kui mu vanemad mind jälgivad. Näiteks, minu ema ja tema sõbrannad jälgivad mind Instagramis. See paneb mind mõtlema, kas see, mida ma seal postitan, on midagi, mida ma tahaksin, et nemad näeksid? Teinekord jäävad rumalad postitused tänu sellele ära.

13aastane

Jah, Instagramis ja Snapchatis võivad nad mind jälgida ja vaadata, mida ma postitan. Aga mitte Facebookis kuna mul on seal vanu pilte, mille pärast oleks neil ilmselt minu pärast häbi.

16aastane

Kindlasti peaksid vanemad minu käest enne küsima. Vastasel juhul olen ma valmis nad ära blokeerima. Kui mu ema mind ilma küsimata salaja jälgiks, paneks see mind väga ebamugavasse olukorda ja ma ei tunne, et nii tehes ta mind üldse usaldaks.

1 kommentaar

J
Jah  /   13:30, 10. jaan 2018
Peaksid?

Loe ka neid lugusid