Jaga:     
Pere ja Kodu

Veel Oliverist: „Anneta või mitte, aga ära vingu!“ (18)

Juba jõuluaja algul hakkas see teema mu peas kerima, kuid vahepeal natuke hajus. Täna aga lugesin telestaariks saanud Oliveri maja teemat ning enam ei saa vait olla.

Jõulude ajal kerkib üles igasuguseid annetamise teemasid. Aastast aastasse on populaarsed annetama kutsuvad telesaated (igal telekanalil ikka oma!!!), heategevuskontsertid, osta-asju-ja-anneta-üks-sent-kampaaniad jne.

Ütlen kohe ära, et ma olen igasuguse aitamise ja annetamise ja toetamise poolt, nii et seda kindlasti ei halvusta. Aga ühe sendiga toetava šokolaadi või pudrupaki jätan poest ostmata. Isegi kui pean kõigi järjekorras seisvate inimeste ees iga kord lastele selgitama, miks me selle suurepärase ja kassas otsa vaatava abistamise võimaluse kasutamata jätame. 

Jõuluajal on aga kuidagi abitu tunne- tundub, et riigis on kõik tegemata, kõik on toetamata... ja ometi kuuleme riigieelarve jagamisel hiiglaslikest summadest... mõttetult kokkukeeratud haldusreformi ülevaadetes hiiglaslikest lahkumishüvitistest, veidigi rohkem teenivate inimeste jaoks tõusvast maksukoormusest jne. Kuidas on võimalik, et kui meil sünnib nii palju enneaegseid lapsi, siis ei ole meil ikka veel tingimusi, et neid haiglas vastu võta (et pered saaks koos haiglas olla)? Või vajalikke seadmeid mõnes muus haiglas vms. Siia võib tuua misiganes näite, mille jaoks neis saadetes raha kogutakse. 

Asi pole selles, et ma halvustaks saate või mõne muu kampaania toetusobjekti valikut. Küsimus on selles, et kui see on nii vajalik, siis miks seda pole varem ära tehtud? Meil ju on raha! Kui me saame teha mingisuguse kiviplärtsaka ja selle promomiseks ja siis mahavõtmiseks tohutuid summasid kulutada, miks me ei saa sama raha eest ära teha mõnda neist vajalikest asjatest, mida jõuluajal mõne kampaaniaga ära teha püüakse??? Jääb mulje, et meil on mingid erinevad reaalsused...

Selle kõige otsa sattusin täna FB kaudu artiklile, kus räägiti, kuidas väikese hiiglase Oliveri ema küsis maja ehitamiseks raha.  Jah, ma ei vaata eriti telekat, kuid seda tean, kes on Oliver. Nägin teda esinemas Leigo järvemuusikal. Rahvale meeldis. Sellest samast artiklist, mida linkisin, on näha, et tal on Instagramis üle 7500 jälgija!!! See tähendab üle 7500 inimese, kes tahavad ta tegemistega oma igapäevast elu lõbustada, rikastada... seda ära kasutada? Olen jätkuvalt seda meelt, et staarikesi loovad inimesed, kes ise oma eluga hakkama ei saa ning pigem jälgivad ning kritiseerivad kedagi teist, et endale ei peaks otsa vaatama.

No ja nüüd, kui Oliveri ema (jah, on aru saada, et tekst on täiskasvanu kirjutatud!) koos perega otsustas, et need, kes soovivad Oliveri jälgides anda positiivset tagasisidet, võiks teha seda viisil, mida perel ka vaja on, siis on kriitikutel häälepaelad lahti. Ma küll ei tea, kui paljud kritiseerijad on nende 7500 jälgija seast, aga ega vahet polegi.

Teine täna ette jäänud uudis ütles, et iga kümnes Tallinna autojuht saatis eelmise aasta ära mõnusa annetusega alustuseks alkopoodi ja seejärel riigile (ma tõesti loodan, et neile juhtidele tehti trahvi, mitte ei saadetud maksuraha eest puhkama!!!). Ja kus on kõik kriiskavad ja karjuvad kommentaarid selle uudise peale? Hulk inimesi, kes alkoholiga tekitavad haigeid inimsuhteid, järjekordi haiglatesse (kui mitte täna, siis viiekümne aasta pärast jne), perekondade raiskamist... Iga kümnes juht riskis täna enda ja kallite inimeste elude, enda ja ettejäävate inimeste varaga... aga ei ole mingit paanikat...

Mis ajast sai ebanormaalsusest normaalsus ja vastupidi?

Eks Oliveri ema teema kindlasti puudutas mind sellepärast ka rohkem, et olen korduvalt välja öelnud, et kui ostad minu kirjutatud raamatuid, siis sellest saavad söönuks minu lapsed, makstud elekter, ühel päeval ostetud auto jne. Ja oi, kui palju see kriitikat on kaasa toonud! Ma pidavat kerjama! Ütlen, et mu töötasu läheb perekonna heaks ja seda kritiseeritakse? Ütlen, et mul on midagi pakkuda, mida inimesed tarbivad ning see on kerjamine?

Praegu on sama olukord, et Oliveri meelelahutusoskusi tarbitakse hea meelega, kuid kui on vastupidiselt panustamise võimalus, siis tuleb kisa? Siis ristitakse Oliver ja ta ema kerjuseks. Aga mida teevad kõik need kuulsad lauljad-muusikud-jne kõigis neis telesaadetes, heategevuskontsertidel jne ??? Täpselt samamoodi kerjavad. Aga sellest kerjamisest lähevad kõigepealt maha telefonioperaatorite tasud, telemaja elekter, saatejuhtide töötasu, halduskulud (mida iganes see tähendab!!!).... Jah, kindlasti võib siin vaielda ja minu nimekiri on vägivaldne! Kindlasti läheb mõne annetuse puhul rohkem raha abivajajateni, kuid mõne puhul on see väga väike osa. No näiteks kui osta heategevusega tegeleva telesaate saia või putru, siis mis sa arvad, kui palju sellest rahast abivajajateni jõuab?

Seega ongi mul suur palve- kui sa ei soovi annetada, siis ära tee seda! Aga miks kritiseerida inimest, kes annab võimaluse? Ühe paljudest. Vaata siis mööda, kui tahad, aga kas sul on ikka õigust teise inimese teguviisi kritiseerida? Kes ütleb, kuidas on õige aidata ja kuidas mitte? Keda peaks aitama ja keda mitte?

Oliveri ema antud võimalus on viis jõuda otse abivajajani. Selleni, kelle "teenuseid" on pool Eestimaad pikalt tarbinud. Ema kasutab last ära? Aga kuidas nimetada seda, kui sina oma ... (mis-iganes-päeval-need saated-olid?) õhtuid Oliveriga sisustasid? Millegi muuga ei tegelenud, vaid kasutasid Oliveri ära enda aja veetmiseks? Ja maksid selle eest telepilti võimaldavale firmale...

Ma tõesti loodan, et see aasta tuleb sulle selline, millise sa ise lood! Sa saad seda, mida ise annad! Kas see, millega sa seda aastat alustasid, on ikka see, mida sa ka endale tahaksid? Tahad, et see sulle tagasi tuleks?

Imelist uut aastat sulle! Enne kui kommenteerid, vaata endasse ning mõtle, kas tahad ikka tõesti seda ENDALE öelda! 

MINU ILUS ELU MAAL ehk Heli 4-lapseline pere- ja kirjanikuelu teised postitused leiad SIIT

11 kommentaari

H
hm  /   13:33, 4. jaan 2018
Väga lahe vaatenurk. Ma usun, et kõik staariks tahtjad ei ole tahtnud saada staariks, et olla kuulus. Tõsi nad vb ei välja öelnud, et sellega kaasneb keskmisest parem elujärg ju ka. Ja samas lähevad ketasse need, kes elavad teiste meedia elu. Kui ma peaks hääletama, et kas Oliveri on ära kasutatud või ei. Ma paneks ei tea. Kui on eks sellega tegeleb politsei ja lastekaitse kui ei ole no mida undamist. Ma isegi ei tea millega millega ta kuulsaks sai....tean nime ja et on youtubistaar. Etvdes ja Tallinba Tv teda ei näita ja muid kanaleid mul pole.
L
Lugejad  /   03:14, 6. jaan 2018
LÕPETAGE juba need Oliveri ja tema emaga seotud artiklid ära! AITAB JUBA!
H
hm  /   13:33, 4. jaan 2018
Väga lahe vaatenurk. Ma usun, et kõik staariks tahtjad ei ole tahtnud saada staariks, et olla kuulus. Tõsi nad vb ei välja öelnud, et sellega kaasneb keskmisest parem elujärg ju ka. Ja samas lähevad ketasse need, kes elavad teiste meedia elu. Kui ma peaks hääletama, et kas Oliveri on ära kasutatud või ei. Ma paneks ei tea. Kui on eks sellega tegeleb politsei ja lastekaitse kui ei ole no mida undamist. Ma isegi ei tea millega millega ta kuulsaks sai....tean nime ja et on youtubistaar. Etvdes ja Tallinba Tv teda ei näita ja muid kanaleid mul pole.
S
sandvik  /   15:00, 4. jaan 2018
kogu selle teeema algpõhjus on eestlaslik kadedus sest kes keelab vaestel internetti üles panna oma kuulutus ja abi paluda- see pole keelatud .See Oliver ja tema ema ei teinud midagi valesti ja seega tuleks see teema ära lõpetada
S
see  /   12:58, 5. jaan 2018
on lihtne ahnus ja lollus. See teema tuleks Oliveri huvides päeva pealt maha võtta ja ka kõik viited antud teemale internetist eemaldada.
N
NETI  /   15:22, 8. jaan 2018
Mina arvan et Oliveri ema käitus väga valesti.Kui eelneva loo autor väidab et Oliver nn. töötas tasuta rahva lõbustamiseks, siis ema kirjast oli aru saada et lapsele saadeti magusat oma nn. töö eest. Aga oh häda ema ei söö kommi, aga need ei olnud ju emale. Ära söö siis. Müü oma korter maha ja saadki hakata maja ehitama.
V
Vaatleja  /   15:53, 4. jaan 2018
Lugejate pahameel tekkis pigem sellest, et annetusi küsinud naine hakkas arvustama rahva tegelikku palet, olles ise teinud küsitava väärtusega teo.
N
nõme kirjand  /   15:54, 4. jaan 2018
Väga tobe üllitis. Mingi blogipidajast mimmi vist jälle kaagutamas?
  /   16:07, 4. jaan 2018
Punnitasin ka ja lugesin austet naise postituse läbi. Selgus, et jutuvada on pikk, aga sisu tühjust täis. Kirjanik (?) peaks kõigepealt selgeks õppima, kuidas löövalt, sisukalt ja lühidalt oma mõtteid arusaadavaks teha. Kui tema "kirjanikutöö" tulemused on samasugused tühja täis heietused, siis peaks nelja lapse ema endale sobivama ameti leidma.
T
To 16:07  /   20:49, 5. jaan 2018
Sinu kommenteeris olev sõnavara on labane ja segabe. Seega sa ei peaks kommentaare kirjutama. Sinu enda loogika, talita siis ka selle järgi.
N
norrakas  /   16:19, 4. jaan 2018
artikli autori arvates oleks siis tæiesti normaalne kui ma maksaksin oliverile nåiteks 500 eurikut ja seepeale vøiksin kasutada teda sotsiaalmeedias et oliver tahab et ma omale maja saaks. mina leian et see on vale ja jøhker lapse årakasutamine. aga noh eks vatitupsulapsed arvavadki, et teiste kåest endale niisama raha kysida on normaalne. lihtsalt kysin ja antaksegi, sest oma tøøga ma seda saavutada ei suuda, aga niivåga tahaks lihtsalt parasiteerida låbi elu, ise aru saamata et køik need rahad mida jagatakse nåiteks låbi kultuurkapitali on tulnud tøøinimeste tøø arvelt. ja siis valitakse sotse kes køigile head elu lubavad. vøi tuleb kersna ja nimetab tøøinimesi yleolevaly pøøbliks ja samas ise istub pøøbli rahakoti otsas. midagi on ikka inimeste våårtushinnangutes våga måda.
A
Anu  /   20:57, 4. jaan 2018
Tõepoolest,kas ei aiata juba .Sellele teema on juba igati läbi hekseldatud ja ema käitumine oli täisesti sobimatu.Aga nüüd võiks punkti panna ja maha rahuneda!
M
maamees  /   08:07, 5. jaan 2018
Väga huvitava mõtte lugesin sellest loost välja.Et õhtuti sättisite end teleka ette ja vaatasite poisi tegemisi. Aga me oleme selle eest juba maksnud.Nimelt elektri kulu ja telepildi eest,mis minu telekasse tuleb.Nii et tasuta pole me seda saanud.Väga haige lugu kirjutatud.
T
To maamees  /   20:54, 5. jaan 2018
Jah tarbite ja kasutate, kuid kui küsitakse vabatahtliku vastuteenet on kisa lahti. Kitsi maamees oled. Hea, et sellised rikkad pole.
E
estieks,  /   10:35, 5. jaan 2018
Oliveri esinemisi tasutstatakse samuti, nagu iga teise artisti esinemisi ja selle tasu on ta pere juba saanud iga esinemise pealt, ehkki selle lapse rumal loba on haibitud meedia poolt ja saates oli andekam poiss hoopis väikemees, kelle ise oli surnud. See, et ema on FBs konto loonud ja oma poega edasi haibib, ojn tema asi. Selle eest ei pea küll keegi talle maja ehitama.pealegi ei ela nad kuuse all vaid kenas majas juba praegugi.
T
To esiteks  /   20:52, 5. jaan 2018
Ei tasustata, mitmetel kontserditel tasuta esinenud. Keegi, aga ei mõtle selle peale, kui suur tegemine on nendeks esinemisteks harjutada, riietus valida ja mööda Eestit rimgi sõita. Emal on ju teised lapsed ka, igati mõistlik abipalve, kuid kisa lahti - mis siis kui saabki raha kokku. Kes ei suuda asju teiste inimeste vaatenurgast näha ei saagi aru, kukub vaid kritiseerima.
K
Kle "kirjanik" ja paljulapseline,  /   16:29, 8. jaan 2018
mis õigusega sina siin moraali loed? Kõige suurem vinguja oled sina just!!
V
vabandust,  /   10:37, 5. jaan 2018
.. kelle " ISA" oli surnud

Loe ka neid lugusid