Jaga:     
Uudised

Pere ja Kodu jaanuarinumbris: avameelselt ja ilustamata pereelust - Elis Aunaste, Mihkel Raud, Saara Kadak, Maarika Mesipuu-Veebel, Rainer ja Astrid Nõlvak jt

Pere ja Kodu jaanuarinumbris kirjutavad mitmed lood avameelselt ja ilustamata pereelu varjatumatest külgedest. Seksiharjutusi noorele isale jagab meie kolumnist Mihkel Raud. Tasub kõrva taha panna!

“Oi, te olete tegelikult ju täitsa tore inimene, malbe ja lahke. Aga “Õnnes” paistate hoopis teistsugune!” Selliseid tõdemusi on Rakvere teatri näitleja Maarika Mesipuu-Veebel kuulnud enda kohta mitmeid kordi. Ta räägib eneseotsingutest ja sellest, miks küpses näitleja peas plaan õppida sünnitoetajaks.

Mihkel Raud: "Ma olen oma elu jooksul näinud umbes 178 850 meest. Neist julgelt 98% mõtlesid minuga kohtudes seksist. Ei, muidugi mitte minu pärast, nii vastupandamatu ma nüüd kah ei ole. Mehed lihtsalt mõtlevad seksist. Kogu aeg."

Saara Kadak: "No jõudsin ära oodata! Lapsi muudkui sünnib, nii et elu läheb üha lõbusamaks. Ent kuidas jääb minu ja Märdiga – millal plaani võtta uus beebi?"

Merle Liivak: "Ma olin korduvalt selgitanud, et värvilised joogid on mürgised. Et vahel harva võib maitsta, aga ma ei ole nõus neid niisama ostma. Need ei ole head lapse ajule, ajavad pööraseks, lõhuvad hambaid, hõrendavad luid, võtavad lapselt söögiisu ja on terve suure riigi täie lapsi paksuks teinud."

Eesti talv on pikk ja pime. Laste riidesse toppimine ja nohused ninad ­võivad lõputult tüüdata. Kolm naist jagavad oma kogemusi, kuidas nad lapsehoolduspuhkuse ajal otsustasid soojale maale pageda.

Kui laps kuue-seitsme vahel hommikul energiapommina ärkab ja alles sügavat und nägevate vanemate voodisse maandub, on kaks võimalust: kas püüda kasvatada oma lõokesest öökull või hakata ise lõokeseks.

Kõrvuti üldlevinud lasteaedadega tegutsevad meil ka teistsuguse suunitlusega hoiud ja aiad. Kolm ema selgitavad, mis isemoodi lasteaia on nemad oma mudilasele valinud ja miks.

Vaikuseminutid on juba paar aastat levinud lasteaiast lasteaeda ja koolist kooli, õpetades lastele keskendumist ja meelerahu leidmist. Sellest innustunud lapsevanemad on tasapisi toonud harjutusi ka oma koduellu.

Me oleme väga uhked, sest Pere ja Kodu toimetus sai aasta meeskonna tiitli eelmise aasta tegemiste eest meie firmas ehk Eesti suurimas ajakirjade kirjastuses. Lisaks töisele küljele on igaühel meist ka argine pool, mis seostub eelkõige pere ja lastega. Seda poolt selles numbris näitamegi.

Neli last, seitse ametit ja üks väga eriline naine – kuidas­ hoida seda varandust nii, et kõigil valitseks hinges rahu? Muusik Priit Juurmann, tuntud ka kui dj Julm, avab oma pere toimimise mehhanisme.

Paljud naised on nõus taluma aastaid kehva, mittetoimivat suhet hirmust jääda üksi väikese lapsega. Need, kes aga hirmust võitu saades otsustavad minna lapsega oma teed, on leidnud taas üles rahu ja rõõmu.

Kui me poleks arvanud, et laps on rõõmuallikas, poleks me ilmselt võtnud vaevaks teda üheksa kuud oma kõhus kanda. Ent unistus ja päriselu ei pruugi alati kattuda. Millal sina viimati lapsest rõõmu tundsid ja temaga koos naersid?

Sõidame sõbrannaga kinno “Svingereid” vaatama, saal on rahvast täis. “Tead, me ka kunagi mehega mõtlesime seda teha,” sosistab sõbranna, “aga pärast laste sündi ma enam ei taha. Tema tahaks küll.” Mis saab, kui ühe osapoole seksisoovid muutuvad?

Elis Aunaste: "Miks ma seda kõike siin kirjutan? Sest ma ei suuda olla midagi vähemat kui isiklik. Ma ei taha kirja panna väljamõeldud lugusid, sest nende tähendus ja kaal on teine. “Kirjandusega on see häda, et tal on mõte sees. Tegelikkusel pole seda kunagi,” alustab Aldous Huxley romaani “Geenius ja jumalanna”. Jah, mõnikord ongi tunne, et päriselu pillutab meid mööda konarlikku teed ja tundub üsna lootusetu aru saada, mis ja miks kõik täpselt juhtus…"

Külmal ajal on kuiv ketendav nahk laste puhul üsna tavaline mure. Mil moel kaitsta ja hooldada oma silmatera, kui tal on atoopiline dermatiit?

Osal mudilastel möödub lapsepõlv hambaaukudeta. Ometi on neidki, kes peavad hambaarsti külastama sagedamini kui juuksurit. Millest sõltub lapse hammaste tervis ja mida on vanemal võimalik selle heaks ära teha?

Mis on südamekahinad ja kuidas need lapse elu mõjutavad?

Vahet pole, kas ootad oma esimest, teist või kolmandat last – iga rasedus on põnev ja isemoodi. Põhjusi, miks ­rasedus­ajaga seonduvat üles kirjutada, on mitu.

Kolme lapsega Lähis-Ida kriisipiirkonda? Välistasin selle veel aasta tagasi, aga sel sügisel leidsin end koos perega kesk mägesid, oliivipuid ja kentsakaid tundeid.

Suure osa ajast Hiiumaal metsade vahel resideeriva Hiiu Folgi korraldaja Astridi ja tema abikaasa Rainer Nõlvaku perre sündis suve hakul pisitütar Marie-Eliise, kes tutvub nüüd ema seltsis muusikaga.

Loe mugavalt edasi meie DIGIKODUST

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid