Jaga:     
Blogid

KEHA PÄRAST SÜNNITUST: "Tublid teevad ka rasedana trenni. Mina nii tubli ei olnud..."

Peale rasedust on alati see tunne, et ei tea, kuhu ära jookseks või lendu tõuseks, nii kerge ja hea on olla! Üheksa kuud ahelates olnud ja nüüd vabadus!

Tahtsin rääkida enda sünnitusjärgsest kehast või üleüldse kehast. Minu kaal (oh god miks ma seda teen) oli enne Johani umbes 58-60. Ütleme 58 on see, kus ma tundsin end hästi, 60 oli nats raske ja 56 liiga kondine, mulle meeldib naiselik keha. Johani sünnitama minnes olin raseduse lõpus 79 umbes, pea 80.

Vahepeal võtsin alla kuni 68 kg’ni, selleks ei teinud ma mitte midagi, pigem vastupidi – imetamise ja magamatuse aeg olid nii kurnavad, et ahmisin ainult magusat, ma ei suutnud vastu panna. Maitsetki ei tundnud, kuna nõrkus oli tohutu, lihtsalt oli vaja veresuhkrut üles pumbata ja nii ma seda teed läksingi, ajasin sisse mingit jama. Magusainimene pole iial olnud, aga siis oli see kuidagi eluliselt oluline, mingi uskumatu ja võõras tunne minu jaoks.

Siis jäin taas lapseootele, Johan oli siis 9-kuune. Koguaeg olin mõelnud, et ahh küll alla võtan, aga kui uus rasedus peale tuli, siis ma seda muidugi ei teinud. Rasedana on minul see efekt, et söögiisu kaob üldse ära. Magus enam nii väga peale ei läinud, miski ei läinud. Ühesõnaga, algkaal oli juba suurem ning uue raseduse lõpuks olin umbes 81-82 kg (issand, mis numbrid).

Eile, 8 päeva peale sünnitust, kaalusin 73,4. Kaal langeb kolinal. Magusaisu väga ei ole, pigem on aedviljade isu, mis on jee! Pealegi, ma muretsen Oskari gaasivalude pärast ning väga valin, mida söön, nii  et seekord on algus paremini alanud. Selles osas ka, et saan rohkem magada, magamatus tõstab kaalu, nii et nüüd läheb päris kiiresti tänu sellele, et päris unetu ei ole (kuigi juba üks täielikult magamata öö on ka selja taga).

Igatahes, kavatsen ma oma kaalunumbri paika saada, kuigi see number ei ole väga teema minu jaoks. Pigem on teema mu enda keha – rohkem paremaid toite ja rohkem liikumist. Peale rasedust on alati see tunne, et ei tea, kuhu ära jookseks või lendu tõuseks, nii kerge ja hea on olla! 9 kuud ahelates olnud ja nüüd vabadus! Tublid rasedad teevad rasedana ka trenni, ennetades kommentaare ütlen, et ma see tubli rase ei ole.

Nüüd peaksin Jaanusel laskma ühe ausa before-pildi teha ja vaikselt alustama asjaga. Ärge muretsege, ma ei kavatse endale liiga veel teha ja trenni uhada, 2 kuud peale sünnitust tuleb siiski taastuda ja kõhulihastele ei saa veel nii peagi mõelda, aga nagu ütlesin, jalutuskäike saan ikka teha ja Teeme Koos 2018 ainult motiveerib mind seda nüüd alustama, mitte ahh, aega on, kuni sünnitusjärgsest kehast on saanud lihtsalt minu igapäevane keha.

Aga olks, ma tõusen nüüd voodist unelemast püsti ja mõtlen, et peaks koristama hakkama. Tuba seisab korras umbes pool tundi (aitäh, Johan), aga asi seegi. Johaniga tegelemine ja temaga “koos” koristamine peakski olema juba 3*45 min trenni, kui aus olla. Või temaga koos mille iganes tegemine.

Teisi postitusi saad lugeda SIIT

Loe ka neid lugusid