Jaga:     
Blogid | Triini blogi

SUND ANNETADA: "Saaks see aastavahetuse tsirkus läbi, oleks lõpuks rahu majas!" (8)

Mind tõsiselt ajab öökima, et ei saa isegi normaalselt poes käia, sest sind joostakse jalust maha. Et osta ja anneta meile seda, teist ja kolmandat ning kui sa juba siin oled, siis viska ka mõni euro sinna-tänna fondi.

Ma olen see aasta annetanud rohkem kui eelnevad aastad kokku, aga mind tõsiselt ajab öökima, et ei saa isegi normaalselt poes käia. Alles hiljuti mul üks tuttav kurtis, et oli mitmes Tartu poes pidanud käima ühel õhtupoolikul, et leida mingit toiduainet ja igas poes olid need inimesed olemas ja nii kui sisse astusid, siis ründasid. Ja kui seletada, et teate ma olen juba viimases kolmes poes käies ostnud igasugu kraami ja annetanud raha, siis vaadatakse solvunud näoga, et meile siia ei ole ju veel midagi antud.

Beebid ju!

Nii mõneski poes on olemas erinevate abivajajate jaoks kastikesed. Olen aastaringselt nendesse kastikestesse asju ja raha sisse poetanud ilma, et keegi mul oleks pidanud seljas elama. Eriti nõmedad on igasugused haiglate kampaaniad, et beebid surevad ära, kui ei saa mingit elukallist aparatuuri. Inimesed jooksevad annetama, sest no beebid ju! Ja siis loetud kuud hiljem loeme lehest, kuidas see või too haigla lõpetas aasta korraliku kasumiga.

Televiisor on aasta lõpus täis loendamatul hulgal saateid, kus ainult anneta ja anneta. Peaaegu sama hull on see, kui terve meedia on täis mingite staaride jõulukontserdite reklaame. Aasta või rohkem ei ole nendest inimestest kuulnud midagi, va need siis, kes kogu aeg tähelepanu keskpunktis on ja korraga tulevad jõulud ja kõik kipuvad laulma! Oleme tõesti laulurahvas, aga miks on vaja nüüd siis jõuluajal lõõritama kukkuda? Meil on ju aastas veel teisigi kuid laulmiseks kui vaid see üks!

Loomad vajavad

Ainsad, kellele ma meeleldi raha annan, on loomad. Erinevad hoiukodud ja MTÜd ja muud seltskonnad, kes päästavad loomi, kelle inimesed on oma hoolimatusega ja rumalusega jätnud saatuse hoolde, tõesti vajavad raha. Ja nemad ei ole sellised, kes ujuvad välja detsembrikuus, et inimeste härdusele rõhuda. Nad räägivad ausalt terve aasta, et meil on loomad ja vaja neid toita ja ravida ja leida kodud.

Nii kui see aastavahetuse tsirkus läbi saab, on rahu majas. Keegi kusagil ei vaja ega nõua enam midagi. Saad ise valida ja otsustada, kas tahad või saad anda.

Pean tõdema, et käesolev aasta on mulle endale olnud seni kõige edukam. Ma tegin karjääri, mu laps on püsinud terve sügishooaja terve ja ma olen saanud segamatult tööl käia, end teostada. Käisime perega reisimas ja nautisime, nii palju kui võimalik, Eestimaa suve.

Kindlasti on olnud ka vähem edukaid perioode: sai käia kahel opil ning korralikult hambaid lappida. Viimane tegi pere eelarvesse nii mõnigi kuu korraliku puudujäägi. Mind pani hämmastama haigekassa idiootne süsteem, kus kompenseeritakse vaid jupikaupa hambaravi. Näiteks viimasel korral sain hambaravi soodustust 12€ ja arve oli peale selle mahaarvamist ikka ligemale 50€. Hambaravi võiks olla eestlastele haigekassa alla käiv 100%. Lõpetaks igasuguste totruste finantseerimise nagu selle jonniva-siili-rändrahnu, kus nüüd alles ilmus uudis, et see asi läks vett vedama. Ju siis tõesti ei ole riigil targemat rahaga peale hakata.

­Minu nimi on Triin (32): olen ema, abikaasa, tudeng ja täiskohaga kontoritöötaja. Meie pisikesse perre kuuluvad Mees (32) ja Piiga (3a).

6 kommentaari

H
Halloo..  /   19:36, 28. dets 2017
kui palju on riik annetanud? Kui riik annetab, siis võin ka mina annetada aga enne kindlasti mitte. Riik kulutab raha nii absurdsetele asjadele, et nutma ajab.
R
riik just  /   13:05, 29. dets 2017
annetas miljonid kirikutele. Aga haiged lapsed võivad surra, raha polevat.
T
tõsi.  /   19:40, 28. dets 2017
ära tüütab see varukast karbi juurde vedamine kui ma tahan siis annan ise ja vabatahtlikult aga kui tiritakse olen alati pikalt saatnud.
V
Vigurivänt  /   21:27, 28. dets 2017
Olen samuti need lunijad pikale teekonnale saatnud. Haigla härrad panevad aga rasvaseid dividentte taskusse ja mina pean oma miinimumist annetusi tegema??? Riik võiks ikka ise kah oma tulevaste maksumaksjate heaks teha.
M
Martt  /   02:06, 29. dets 2017
PÕHIMÕTTELISELT ei anneta mitte pennigi mujale kui tõesti välja arvatud ainult loomad ning sel juhul konkreetsele isendile. Me ei saa võtta riigi kohustusi üle. Siis varsti läheb kogu raha ainult vasakule.
M
Martt -le  /   16:48, 30. dets 2017
Oo,kui see pidev hõiskaja-hädaldaja sind loeks, kes iga loomaloo juures kommenteerib a'la "Vaat loomad on teil tähtsad,aga lapsed nälgivad"...
Mina annetasin ka loomade varjupaikadele.
Leian,  /   11:01, 30. dets 2017
et televisioonis levivad "heategevus"kampaaniad pole muud, kui AVALIK KERJAMINE. Haigete eest hoolitsemine on ju riigi rida. Ja kui raha napib, näitab see tegemata tööd...
M
mmm  /   22:52, 30. dets 2017
Mina annetan ja annetan just pigem inimeste kui loomade heaks. Mul pole loomade abistamise vastu miskit ja eks olen isegi seda mõnikord teinud, aga minu prioriteedid on siiski inimesed. Ei suuda annetada loomadele, kuni paljud inimesed elavad täiesti jubedates tingimustes ilma vajaliku ravi ja hoolitsuseta ning väga sageli kaugeltki mitte nende endi süül. Küll aga tõesti ei anneta haiglatele ning ei anneta sellistesse kohtadesse, kus tean, et on rohkem kui küll (nt SOS-lastekülad, kus elatakse oluliselt paremini, kui paljudes koduperedes).

Loe ka neid lugusid