Jaga:     
Uudised

SOBIB VÕI EI: "Vastik! Kas vanem peab oma last suule musitama?" (21)

"Nägin kaubanduskeskuses, et isa hoidis last süles ja muudkui andis matsuva musi nii paariaastasele tüdrukule otse suu peale. Täiesti häiriv vaatepilt," kirjutab ema Pere ja Kodule.

"Kas see on normaalne?" küsib ta. "Olen siiani ikka arvanud, et suule suudeldakse armsamat, aga last pidevalt suule musitada!? Minu arust oli seda ikka väga imelik vaadata. Ma ei kahtlusta muidugi sellepärast mingit lapse väärkohtlemist, aga päris okei see nüüd ka ei paistnud. Mis neil vanematel viga on, kes last suule musitavad?"

Mis Sina arvad, kas vanemad peaksid lapsi suu peale musitama? Räägi kaasa emmede jutustamiskohas Pere ja Kodu Facebookis.

  

13 kommentaari

L
Liisu  /   11:38, 27. dets 2017
Miks peaks see kellegi asi olema, kuidas mina oma last hellitan, kas musiga (tehkem ikka vahet musil ja suudlusel)või kallistusega. Ja ei peaks olema ka kellegi asi paika panna, kuhu see musi just satub. Muideks, olen pärast lapse vanniskäiku, ka lapse pepule musi andnud ja siis....? Kas ma peaks pidama end perverdiks? Minu jaoks on vastik see, kui kiputakse suruma mingitesse raamidesse, kuidas ma peaks lapsega käituma . Olen lapse ema (nüüd juba ammu mitmekordne vanaema) ja hellitan oma last just nii nagu mina seda teha tahan. Armastust jagada oma lapsele pole kunagi liiga palju. Just armastuse ja helluse puudus ongi tänapäeva lastel. Vaadates vägivalda ja igatsorti tapmisi ja tagaajamisi - see pole vastik? Kuid kui üks isa musitab last suule (oi, õudust!eks ole!?) on äkki vastik....???
K
kõik   /   00:09, 28. dets 2017
kohad peale suu on musitamiseks sobilikud. Suule musitamine on alati seksuaalse alatooniga. Mitte mingi muu koht ei ole samasugune.
P
Putin  /   14:41, 28. dets 2017
õige, pepule võib.
M
mitte ainult  /   13:36, 27. dets 2017
Täna just perearsti vastuvõtul ka üks emme musitas ja limpsis oma imikut,,oli jah vastik vaadata
.
...  /   21:11, 27. dets 2017
mis sa vahid siis..
,
,,,  /   09:35, 28. dets 2017
Mis sa siin luusid siis,, Mine lapsi suudlema.
K
Kalli ja musi poolt  /   13:55, 27. dets 2017
Minu vanemad räägivad ikka, et süles istusid ainult väikelapsed ja pai tegemine oli erilise kiindumise või armastuse märk. Musist ja kallist oli asi kaugel. Mina masseerin, mudin, kallistan ja musitan oma last igapäevaselt, sest see vallandab rõõmuhormooni. Muidugi on lihtsalt tore ka lapsega lähedane olla. Vahel satub mõni musi suulegi. Seni kuni tal või mul selle vastu midagi pole, las olla nii. Ilusaid pühi kõigile musitajatele ja kallistajatele!
M
mees  /   14:43, 28. dets 2017
aga kas sa mind ei taha mudida ja musitada igalt poolt?
L
last ei lasta vabaks  /   14:00, 27. dets 2017
Olen näinud kui emme suudleb oma 32 aastase tütrega.,kes on abielus ja 2 lapse ema. Ikka suule. Tema mehe juuresolekul. Tütre mehele tahetakse sellega öelda,et sinu naine on ja jääb oma emme teenistusse. Siis tuleb tükk tühja maad ja seejärel alles sina.
.
...  /   14:23, 27. dets 2017
Paljud tahavad varakult oma hamba ussiauke pärandada ja tubaka maitsega titat harjutada. Eriti armsad on aeg-ajalt korraldatavad tatipanemise kestvus-võistlused.
M
Musi ja kalli on parem kui emotsioonitu võltsvagasus  /   14:28, 27. dets 2017
Mida te kannatate !? Elage oma elu ja asi ants. Pole vaja teisi vahtida ja oma elu teiste elude analüüsimisele kulutada. Armastage oma lapsi, hoidke, kallistage ja musitage neid. Pole vaja kõikjal pervotonte näha ! Kahju on emotsioonivastesse peredesse sündinud lastest, kus lähedust kardetakse kui pauku. Olge vabad ja südamlikud !
J
joe1  /   16:03, 27. dets 2017
1. Pole võõraste otsustada, kuidas oma lapsega suhtlen. Sekkumise õigus ja ka kohustus on vaid siis, kui ohus on lapse tervis, nii vaimne, kui füüsiline?
2. Elage oma elu, kui teil see on.
3. Rahulikku aastavahetust
D
D  /   16:37, 27. dets 2017
Kaaries on nakkushaigus. Kes vähegi oma lapsest hoolib, annab musi lapse põsele, mitte suule. Näiteks põhjamaades räägitakse suuhügieenist juba enne lapse sündi. Kõigil pereliikmetel on oma nõud, lapsele ei anta enda lusikaga toitu, lutt ei käi vanema suust läbi, hambaharjad on vanemate omast eraldi, mitte samas topsis. Teie lapsed on teile tänulikud, kui oma kaariest neile ei päranda. Väga kahj, et Eestis ka selles küsimuses inimesed nii harimatud on. Ennetustöö täiesti tegemata, tegeldakse vaid tulekahju kustutamisega.
D
D-le  /   18:01, 27. dets 2017
sul on kaaries huulte peal või? :D
Täielik pseudoprobleem. Paljudes kultuurides on see täiesti tavaline. Kahju on pigem neist, kes elus lähedusest ilma jäänud, sest "issand jumal, mida keegi sellest arvata võib!"
D
D  /   19:14, 27. dets 2017
M. O. T. T. Esimene "tark" juba leidus. Ega see põsemusi on tõesti äärmiselt kalk lapse kohtlemine. Lükkame aga oma tatised huuled torru ja musutame edasi. Siinjuures meenub üks kanaema, kes ka surest arrrmastusest last suule musutas ja tema lutti oma suus "puhastas". Boonuseks lisaks katkistele hammastele oli proua suitsetamisharjumus. Lapsel olid lõpuks vaid köndid suus. Säh sulle armastust ja lähedust.
A
Arvan  /   17:28, 27. dets 2017
Väikest last ei suudelda iialgi suule, see peaks ometi selge olema. Suurel inimesel on suus bakterid, tal võib olla kaaries, mida "õrnusega" pärandada. Teistel on kõrvalt ka vastik vaadata. Kes oma lapsest hoolib, ei tee seda.
M
muti  /   19:26, 27. dets 2017
A ma nägin, kud üks ema lakkus oma lapse jalgevahet. Jah, tegemist oli koertega, aga ikkagi vastik.
Aga valvekommentaatorile: hangi omale elu või mine mujale!
N
noh  /   21:10, 27. dets 2017
tegelikult vanem ja laps vahetavadi baktereid, turgutades sellega lapse immuunsust haiguste vastu.
D
d  /   23:51, 27. dets 2017
Kaaries on nakkushaigus ja seda põhjustatud mikroobistreptococcus mutans’i levikust. Vastsündinu suus neid baktereid ei ole. Tavaliselt kanduvad need emalt või isalt lapsele üle süljekontakti, luti või lusikaga. Laps võib nakkuse saada ka teistelt pereliikmetelt, näiteks musitamise, ühise hambaharja või jäätisega, mis on määritud lutile.
L
lõpetage ära  /   06:26, 28. dets 2017
igasugune musitamine,kõik kallistavad ja musitavad - VASTIK
H
Heidi  /   13:08, 28. dets 2017
Teema algataja: Kui sa enam musil ja suudlusel ka vahet ei tee, siis pöördu seksuoloogi poole, saad pisut õpetust!

Loe ka neid lugusid