Jaga:     
Pere ja Kodu

10 põhjust, miks minu laps sel aastal kingitusi EI saanud

Mu tütre esimesed jõulud olid imelised. Ta oli just seitsmekuuseks saanud ja tegi kõike, mida üks seitsmekuune tegema peaks – istus, naeratas, plaksutas, suhtles teda ümbritseva maailmaga, mis oleks tundunud võimatu paar kuud tagasi.

Ja nüüd on mu poja esimesed jõulud. Ta on kolmekuune ja praktiliselt täiesti võimetu midagi tegema peale söömise ja kakamise. Mul pole kahju tunnistada, et nendel aastatel ma oma lastele jõulukinke ei teinud.

Las ma kordan ennast. Kolm. Kuud. Vana. Ära saa minust valesti aru, ma armastan oma lapsi alates sellest hetkest peale, kui nad olid kõigest moonitera suurused ja elasid alles minu emakas. Jaa, nad on armsad ja neid on tore kallistada ja vaadata, aga nad ei tee midagi. Ja see on okei.

Kuna nad on alles nii väiksed, otsustasin ma kogu selle jõuluhulluse vahele jätta ja isegi mitte üritada muuta nende esimesed jõulud maagiliseks, kaasaarvatud välistada kingikuhjad. Pealegi…

1. Kellel on aega vastsündinuga šoppama minna?

2. Ma tean, et talle ei jää sellest päevast midagi meelde

3. Nii väiksel lapsel pole vahet, mis päev on

4. Nad isegi ei teaks, mida kõigi nende kingituste ja mänguasjadega peale hakata

5. Neil juba on hunnik mänguasju

6. Neil on vanavanemad, kes neid hellitada tahavad

7. Mul kulus nende sündimise aastal juba piisavalt palju raha

8. Ma tunneks end lollina, pakkides kingitusi nii väiksele lapsele, et need hiljem ise lahti pakkida kuna tema sellega ilmselgelt hakkama ei saaks

9. Ma olen hippi!

10. Ta on olnud ulakas! Okei, nali. Kuid olgem ausad. Mu sünnitus kestis 18 tundi, pole kahtlustki, et sel aastal ta kingitusi ei saa. 

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid