Jaga:     
Uudised

KUI PALJU MAKSAB EESTI LAPSE JÕULUKINK? 150 eurot lapse kohta ja vähemalt kolm kinki on norm? (5)

"Miks mitte, kui laps saab asja, millest unistanud on!" Paljud vanemad leiavad, et 100-150 eurot lapse jõulukingi eest välja käia on paras summa, et lapse unistused täita. 

Pille: "Meie peres arvestatud, et umbes 50 eurot lapse peale, meil kaks last. Ja vaatamegi, kas saab selle raha eest ühe suurema asja või kaks-kolm väiksemat, natuke on lubatud ka eelarve ületus, kui asi seda väärt. Aga kingid vastavalt lapse soovile ja vajadusele. Igasugu nänni on 4,5 aasta jooksul juba isegi kogunenud. Samas tahan, et lapsed õpiks et iga kink on väärt, mitte et hakkab kisama kui saab raamatu või riideid vms. Lisaks kingid lasteaiast, vanavanematelt ja tädilt. Ei poolda üheski olukorras asjade küllust."

Sigrid: "Panime rahad kokku sel aastal ja täidame lapse unistused. Üks asi jääb küll saamata, aga selle saab hiljem lihtsalt. Tema soovitud asjade summa läks kokku ca 126 eurot. Lisaks mõned asjad on veel üllatusena, sest üks asi ostetud mitu kuud tagasi ette ja vanaisa ei soovinud ühiskinki teha."

Liina: "Oma laste kingid läksid kokku 25 eurot (kaks last). Kolme pere poolt tulevad veel, max 15 eurot pere kohta. Absoluutselt ei näe mõtet hulluks minna kinkidega. Kõige olulisem on perega koos oldud aeg ja mul on nii hea meel, et kui suurema lapse (4) käest küsisin, mis ta jõuluvanalt soovib, ütles ta, et kõik sobib, mis jõuluvana toob!"

Kati: "Pole eelarvet... saame jõuluvana soovid kätte lastelt ja siis saab need kingid ka ostetud... no tõesti mingi 459-eurost lego küll ei hakka ostma, aga nt 120 eurot maksev lego veel kärab küll osta.. ja alati ei pea jõulukinke jätma viimasele kuule, et saab varakult hakkata kokku ostma/vaatama kingitusi."

Pirjo: "Meie kingid sõltuvad rahalisest seisust (eelmine aasta oli 100 eurot, see aasta 30 eurot). Ainuke, mida jälgime on see, et kõik lapsed saaksid sama väärtusega kingid. Lapsed ei nõua ka meil õnneks midagi. Neid suvalisi hetkelisi soove tuleb meile aasta ringi, aga need mis ikka püsivamalt on jäänud kuni septembrini, nendega siis arvestame. Nad juba enam-vähem ise ka teavad, et mida nad võiksid saada lambi-teisipäeval ja mida ikkagi sünnipäevaks või jõuludeks paluda."

Mai: "Vastavalt võimalusele teeme kinke, aga üritame sisendada ka lastele, et kingid pole jõuluajal kõige tähtsamad. Kaks väikest last ja kokku arvestasime sel aastal u 150 eurot. Kummagile üks suurem kink, millega loodetavasti mängivad mõlemad veel kaua-kaua, lisaks mõlemale väike seljakott ja raamat (võib-olla sokid ka:)"

Marika: "Meie peres mul kolm ja mehel kaks last. Tegime otsuse, et 35 eurot on normaalne paki hind kõigile. Pakke saavad lapsed ka mujalt. Kuskil 10 pakki lapsele ja saavad kaks pakki päevas avada."

Alice: "Mul võttis 6-7 aastat aega, et aru saada, et ma olen ise selle põhjustaja - võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju. Sellel aastal teen lapsele ühe kingi. Minu emalt tuleb üks kink lapsele, minu isalt üks kink. Õnneks on lapsel huvid välja kujunenud ja vastavalt sellele siis saabki kinke teha Loodan edaspidi sama teed minna, et üle ei kuhjaks kinkidega."

Antonette: "Umbes 150 eurot kokku vist ühele lapsele. Tahvelarvuti, käsitööna tehtud mõmmi, mõned raamatud ja komplekt puust templitega."

Kairi: "Summad on erinevad. Laste vanused on erinevad. Soovid on erinevad. Mul on kolm last ja jõulud on ilus aeg. Lastele võiksid need meelde jääda positiivsetena. Sel aastal saavad lapsed kodus kaks kinki. Suurem laps saab veel isa juures kinke (kindlasti mitu) ja väiksemad saavad samuti veel kaks kinki lisaks oma isa kodus. Oma lastele annad ju endast kõik!"

Sigrid: "Iga aasta on erinev 50-500 eurot laps. Lapsi kokku neli, kellele teha. 
Soovid on väga seinast seina. See aasta on hetkel veel 100 euro piiris sees . Aga mul pole kingid veel köik ostetud."

Räägi kaasa emmede jutustamiskohas Pere ja Kodu Facebookis

4 kommentaari

L
laenuleib  /   15:32, 23. dets 2017
ja laastutuli kaua ei kesta, kaasaegse lapse tänugi mitte. Lihtne saamine ja üleilmne jõuluäri: priske detsember ja lahja jaanuar järgmise hulluse, sõbrapäevani. Surres saab palju asju olema... ja kodudes-laste tubades vähe ruumi, elamiseks-mängimiseks-mõtlemiseks.
L
Lapse tänu  /   15:51, 25. dets 2017
Tuleb osata teha lapsele selline kingitus, et see oleks põnev pikka aega. Natuke mõelda oma peaga, mitte osta poest ülemaailmset kommertsi.
Mina tegin oma lapsele sellise kingituse, millel on aastapikkune ootus - ühel päeval üllatus tuleb, aga mis päeval - see jääb ootuse osaks.
M
MTT  /   16:42, 23. dets 2017
Uisud ostsime, aga mitte liiga kallid. Kommipakid juurde ja nats mandariine.
N
Näärivana   /   18:05, 23. dets 2017
Loll on see kes kalleid kinke ostab, paar kommi ja sokid on ok.
  /   11:08, 26. dets 2017
Milleks üle paisutada??? Nii nad ei oska tunda lugu asjadest mis saavad....natukene mängivad ja huvi kadunud seda enam kui neid kinke saadakse vanaemadelt jne ka. Me saime 60€ hakkama ja kahele lapsele ostetud kingid. Praktilised asjad ka.

Loe ka neid lugusid