Jaga:     
Pere ja Kodu

SEL AASTAL TEISITI: teen kingitusi, mis tulevad südamest, mitte poest!

On jäänud vaid loetud päevad jõuludeni ja kindlasti paljudel teist on enamus kingitusi juba ära ostetud ja enamusel terve see teekond alles ees. 

Olemas on pikad nimekirjad nii lastele kui ka vanematele, sõpradele. Nimekirjad nii pikad, et neis leidub juba ideid ka järgmise aasta jõuludeks. Aga mis on selles nimekirjas? Kõik poest kättesaadavad asjad. Mitte midagi ei ole ise tehtud, südamega tehtud. 

Kui ma panin oma last ühel õhtul magama, märkasin ma toanurgas mänguasja, mille olin talle eelmisel aastal jõuludeks kinkinud. Mänguasja, mida nad ei ole kasutanud alates eelmise aasta detsembrist.

Mitte sellepärast, et talle ei oleks see kingitus meeldinud, vaid sellepärast, et tal on juba piisavalt mänguasju. Ma tean seda sellepärast, et paar nädalat tagasi ütles mu laps mulle, et kui ta läheb oma tuppa, siis ta ei tea, millise mänguasjaga mängida kuna mille vahel valida on liiga palju.

Mis mõte on kulutada raha ja osta üha rohkem asju, ainult selleks, et need toanurgas seisaks? Või võtaks kapis ruumi, kuni me need maha müüme või ära annetama, et ruumi teha.

Sel aastal tahan ma, et kõik oleks teisiti ja et tavapäraste asjade asemel, kingin ma lastele midagi, mis tuleb südamest, mitte poest.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid