Jaga:     
Pere ja Kodu

Mu laps sai matemaatikas halva hinde ja ma olen selle üle UHKE! (1)

Läksin oma kuuenda klassi lapsele kooli järgi ja niipea, kui ta autosse istus, hakkas ta nuuksuma.

“Matea, kallis, mis juhtus?“

“Ma sain matemaatika testis väga halva hinde. VÄGA halva!“

Matemaatikas. Tema lemmikaines. Tunnis, kus ta on alati saanud ainult kõige paremaid hindeid. Ta oli endas nii pettunud. See oli kõige halvem hinne, mis ta selles aines saanud on. Me rääkisime sellest natuke, aga kahjuks kiirustasin ma nii teda, kui ta venda nende isa juurde viima. (Mu vanemad lapsed veedavad nädalavahetused eks-abikaasaga)

Kui ma koju jõudsin, otsustasin ma talle meili saata. Ma ei tahtnud, et ta terve nädalavahetuse oma halva hinde pärast pead vaevaks.

Kirjutasin talle, kui uhke ma tema üle olen hoolimata halvast hindest. Olen uhke, et ta võttis täieliku vastutuse selle üle ilma ühegi vabanduseta. Ma olen uhke, et ta otsustas oma õpetajale meili saata ja abi paluda. Ma olen väga uhke selle üle, et ta on väga hea ja lahke inimene ja see on minu jaoks palju olulisem, kui hinded kunagi olla saavad.

Ma ei saa ütelda, et ma olen alati nii ratsionaalne, aga ma õpin. Muidugi on olnud olukordi, kus ma pahandan maha aetud mahla pärast või katki läinud kööginõu tõttu. Aga need on olnud ilmselged õnnetused. Aga olenemata sellest tahan ma kasvatada oma lapsi nii, et nad ei oleks kunagi liiga karmid enda vastu.

1 kommentaar

L
Lapse vanem  /   01:50, 22. dets 2017
Ma olen ka uhke oma lapse üle, kes toob iga päev koolist halbu hindeid! Aga ta on muidu väga HEA laps!

Loe ka neid lugusid