Jaga:     
Pere ja Kodu

KALLISTAMINE POLE KOHUSTUSLIK: isegi mitte pühade ajal!

Ma ei ütle oma lastele: “Mine kallista onu Jaaku!” Ma ei ütle neile: “Vanaema tundis sinust puudust, miks sa ei lähe ja ei anna talle musi?”

Selle aasta pühade ajal näevad mu lapsed sugulasi, keda nad kohtavad tavaliselt kord aastas, kui sedagi. Ma eeldan oma pooleteise aastaselt, et tal läheb natuke aega, et end koguda ja ümbrusega kohaneda, enne kui ta on valmis näitama oma rõõmsat ja ülevoolavat isiksust.

Aga meie 6 aastane on meeletult häbelik. Tal läheb vähemalt paar päeva, enne kui ta on valmis end võõrastele avama. Olenemata sellest, kui me pärast pikka autosõitu oleme kohale jõudnud, näeme me oma perekonda, keda ei ole pikalt näinud ja tervitame neid kallistades ja naerusuiselt. Mõlemad lapsed ilmselt varjuvad meie taha. 

Ma ei ütle neile: “Mine kallista onu Jaaku!” Ma ei ütle neile: “Vanaema tundis sinust puudust, miks sa ei lähe ja ei anna talle musi?” Ma ei sunni oma lapsi näitama füüsilist tähelepanu, kui ta seda ise ei taha.

Miks? Esiteks üks laps on mulle ütelnud, et ta ei tunne end mugavalt, kui keegi teda katsub. Teiseks. Nad lihtsalt ei pea seda tegema.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid