Jaga:     
Pere ja Kodu

MÕTTEKOHT: su laps on tegelikult jõuludest väsinud. Säästa teda!

Praegune aeg aastas võib olla väga väsitav ja ülevoolav. Kuid ootused on kõrgel, et pühade aeg on “eriline”, “maagiline” ja “ideaalne”. 

Lisa-üritused, erinevad toidud, muutused tavapärases rutiinis ja hilised õhtud. Ja samuti koolivaheaja eelsed päevad, mis on eriti väsitavad. Enamus juhtudel need ootused tulevad teistelt inimestelt ja ühel hetkel avastame end selles hullumeelses mängus nimega “ideaalsed jõulud”. Rääkimata lisasurvest, mis me ise endale peale paneme ja märkamata ka oma lastele. 

Me tahame, et lapse käituksid korralikult kõigil jõuludega seotud üritustel. Me tahame, et nad ütleksid ja teeksid ainult õigeid asju. Me tahame, et nad lubaksid kõikidel oma tädidel neid kallistada ja ütelda neile, kui palju nad kasvanud on, ilma et nad oma silmi pööritaks. Kuid me kipume unustama, et meie lapsed on lapsed.

Lapsed, kes ei võtta rutiinimuutusi kergelt omaks. Lapsed, kellele võib kogu see lisasagimine stressi tekitada. Lapsed, kes tahavad joosta ja end liigutada. Lapsed, kes unustavad olla ettevaatlikud ja ajada endale šokolaadikreemi uue pluusi peale, täpselt enne seda, kui oled plaaninud perepilti teha. Ja lapsed, kes alles õpivad, kuidas olla viisakas vanaema vastu, kes neile jääle paari aluspükse kingivad.

Ära unusta kogu selles jõulumöllus, kes su laps on. Nad ei muutu maagilisel kombel kellekski teiseks, sellepärast, et on jõulud!

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid