Jaga:     
Pere ja Kodu

3 asja, mis on päriselt olulised! (1)

Mul on list “olulistest asjadest”, mida ma pean tegema. Asjadest, mida ma peaksin tegema ja võiksin teha. Vahel tunnen end isegi süüdi ja hoolimatuna, kui ignoreerin neid punkte, kuigi need peaksid olema esmatähtsad.

Veeda aega oma noorimat last kallistades

Ta vaevu mahu mu sülle ja kui ta paneb oma pea minu lõua alla, tundub nagu ta oleks üleöö ja hoiatamata suureks kasvanud. Ja korraga taipan, et kui oluline on lasta tal tunda end minu väikse lapsena nüüd ja ka edaspidi.

Mõnikord pean tegema rumalusi oma vanema lapsega

Mu põlved ei ole õnnelikud, et ma batuudile hüppama lähen, aga mu 9-aastane on. Ta on viimasel ajal korraga nii palju kasvanud, kuid siiski ikka üsna väike veel. Olenemata noorukiea tujude kõikumisest, täna seda ei toimu, kui hüppame koos batuudil ja ta rõkkab naerust.

Võta aega, et tütrega maha istuda ja rääkida tüdrukute jutte

Ma juba tunnen, kuidas järjest tekib juurde asju, millest ta mulle enam rääkida ei taha. Ma üritan kõigest väest selle teadmisega toime tulla ja tuletada endale meelde, et see on üks osa enese leidmisel ja kasvamisel. Kuid lihtsalt igapäevastest toimetust rääkimine sel ajal, kui ta peaks juba ammu magama, tundub olevat hetkel üks olulisimaid asju.

1 kommentaar

K
Kõigil pole mitut last  /   23:46, 15. dets 2017
Aga. Kui mul on ainult üks laps. Ja see on poeg? Käige oma jahuga! Me teeme koos õnged ja läheme kalale, ehitame kada ja laseme sellega kogemata naabrimuti akna katki, teeme metsa onni ja kuradi äge on seal ees hilisõhtul vorsti kõrvetada nii kaua kui tahame ja, et ema magama ei kamanda. Vahet pole, kas kala saime või mitte. Jne.
Teie arust on nii. Kuid Mina rääkisin reaalsusest.

Loe ka neid lugusid