Jaga:     
Uudised

Ema: "Vastik jõuluvana, jäta mu laps rahule!" (4)

"Seal mu laps seisab, võitleb pisarate ja hirmuga. Jõuluvana muudkui pinnib: loe nüüd, loe nüüd ometi luuletust! Kas sul on tõesti õppimata? No laula siis! Seda ka ei oska!? Läksin jõuluvana peale täiesti närvi! " kirjutab ema Pere ja Kodus.

Lasteaias oli jõulupidu. Lapsed esinesid lauludega. Pärast seda tuli jõuluvana ja hakkas nimepidi lapsi enda juurde hõikama. Igalt lapselt küsiti luuletust või laulu. Paljudel lastel oli totaalne esinemishirm, kui nad seda üksi pidid tegema. Osad kartsid ka jõuluvana. 

Ja siis see jõuluvana! Ta sõna otseses mõttes mõnitas lapsi! Lapsed olid nelja-aastased ja pidid esitama üksi veatu luuletuse või laulu. Kes seda ei suutnud, kallati üle kummalise sarkasmiga. Kohati oli mul tunne, et jõuluvana on purjus, sest nii lolli juttu ajada?! Milleks lastele sellist stressi tekitada? Igaüks ei julge esineda. Miks peab jõuluvana lapsi niimoodi peedistama?

Kuidas arvate, kas väikelapsed peavad jõuluvanale luuletust lugema? Või kui lapsel on esinemishirm, siis kas on õige teda survestada jõuluvanale esinema? Kuidas teie kogemused on?

Räägi kaasa emmede jutustamiskohas Pere ja Kodu Facebookis

4 kommentaari

  /   22:19, 16. dets 2017
Kutsu n€€gerjõuluvana, tema ei ahista. Saad ise ka õnnelikuks.
P
Paari  /   22:41, 16. dets 2017
Aasta pärast tuleb paha õpetaja. Ja hakkab kiusama.
K
kass  /   19:16, 17. dets 2017
No kust küll sellised jõledad ahviemmed tulevad?
.
...  /   01:23, 31. dets 2017
Norra lapsed ei pea jõuluvanale salmi lugema või laulma, norra jõuluvanad teavad niikuinii kui tublid või vähem tublid lapsed on, neil silm peal kogu aasta vältel.;-)

Loe ka neid lugusid