Jaga:     
Uudised

KOMMITERROR: „Miks peab igal laste jõulupeol hiiglaslik kommipakk kingiks olema?!“ (14)

"Lasteaia jõulupeolt tulime ära hiiglasliku kommipakiga, töö laste-jõulupeolt hiiglasliku kommipakiga, trenni jõulupeolt hiiglasliku kommipaki ja limonaadiga (!). Kaks pidu on veel ees. Palju võib?!" ahastab lugeja ajakirjas Pere ja Kodu.

"Mu tütar on viieaastane pisike plikatirts, kommipakid on suuremad kui tema kõht, kolm pakki kokku suuremad kui ta ise!" kirjutab ema. "Mida ma ometi tegema peaksin? Ta tahab neid komme nii meeletult, aga kui need tal ära süüa luban, siis valutab tal ju pärast kindlasti kõht!

Pealegi, mitu päeva läheb, et ta jõuks kõik seni saadud kolm hiigelpakki tühjaks süüa? Siis ta toitub nädal aega järjest kommidest. Ja mitu jõulupidu on veel tulemas! Ma pole lapsele kunagi kommi keelanud, ta ei näe komme esimest korda. Aga kuidas ometi võtta talt see meeletu kommiisu, mis paneb teda kõiki komme korraga ära sööma, kui ma ei keelaks? Kuidas see kõik tema väiksele kõhule mõjub?"

Anna meile teada, kas olete ka kommidesse uppumas? Piirate te lastel kommisöömist? Kas liigne magusasöömine mõjub ka laste käitumisele?

Räägi kaasa ka emmede jutustamiskohas Pere ja Kodu Facebookis

13 kommentaari

M
Mis virin  /   17:12, 14. dets 2017
Annadki jaokaupa, jätkub aastaks. Paljudele lastele ainuke aeg kui üldse saavad kommi.
M
minu arust  /   17:22, 14. dets 2017
jutt või asi, pole ühtegi last, kes saavad kord aastas kommi, isegi abipakkides on kommid
  /   17:46, 14. dets 2017
Jah ega ta hea ole aga kui nii palju komme on siis mine lapsega ja anneta nendele lastele kes ei kurda et on palju komme nad tahaks ka suu magusaks teha. Ja neid lapsi on Eestimaa peal väga palju. kes pole kommi saanud rääkimatta söögist.
*
****  /   17:55, 14. dets 2017
Mõttetu virin. Kui saamatu saab olla? Paned mingi jao söömiseks ja ülejäänu annad jao kaupa hiljem.
N
no  /   23:20, 14. dets 2017
kui saamatu võib olla?Otsustage koosolekul ära ja leppige enne pidu korraldajaga kokku, mida täpselt lastele kingitakse!Kui seda ei tee, siis on oma viga, et peokorraldaja lapsevanema eest otsustab kõige lihtsama variandi kasuks.
L
lastekodus kasvanu  /   23:49, 14. dets 2017
minu jaoks olid näärid ainuke kommipakk ,isegi sünnat ei peetud,lapsevanemad,palun ärge loobuge oma lastest ,armastage neid kommiga või ilma.
:
:)  /   09:33, 15. dets 2017
Eestlaste suured mured ajab kohe silma märjaks (naerust).
V
Viiene:  /   11:28, 15. dets 2017
Eks üritage mind kommidest ilma jätta! Tean, kuidas lastekaitsesse helistada!
M
Muhv  /   12:36, 15. dets 2017
Aga meil on just vastupidi - igalt poolt saab kommipakke aga lapsed ei söö neid komme. Lihtsalt seisavad ja lõpuks viskan minema (1 laps sööb vaid Kasekese komme, teine ei tunne üldse huvi kommide vastu)
I
inxu  /   22:27, 16. dets 2017
Mis sa virised?Terve aasta kommivaru olemas ju?
A
Aru ma ei saa  /   18:05, 17. dets 2017
ok, arusaadav, et komme jagatakse lastekodudes ja abivajavate sots.ameti kaudu aga ülejäänud, palun tehke suu lahti siis, kui peoks ettevalmistused algavad ja saab oma mõtted välja hõigata. Kui koosolekul suud lahti ei saa, siis huvitaval komebl meediasse on aega iga kell kurta....
H
huvitav  /   16:25, 18. dets 2017
missugune see parem kingitus siis oleks kõigile nii, et keegi ei viriseks?
C
coroner  /   23:34, 18. dets 2017
Ise olid kah laps, ja kõige rohkem ootasid jõuluajal mandariinid ja kommipakki...Sinu vanaemal ei ole magusast pepu kleepunud; sinu emal kah mitte; ja sinul endalgi....
.
...  /   01:49, 31. dets 2017
Ma oma lapsepõlvest ei mäleta, et mu väike kõhuke kommisöömisest valutanud oleks. Kui sai küllalt ja vastu hakkas siis sai külmkapist vorstijupp haaratud. Ja-jahh, me võisime ise külmkapist süüa otsida ja näiteks võileiva teha, mis siis et alles 5 aastased.

Loe ka neid lugusid