Jaga:     
Pere ja Kodu

Millal on okei jätta oma laps üksinda koju? (1)

Kui vana laps on piisavalt vana, et üksi koju jääda? Kas 8 aastat on piisav? 10? 13?

Kui see vaid oleks nii lihtne, et laps saab teatud vanuseks ja on maagilisel kombel võimelised üksi kodus olema. Kuid on palju erinevaid faktoreid, mida tuleb arvestada kui plaanid oma lapse üksi koju jätta. Ja muidugi oleneb kõik ka individuaalselt.

Siin on mõned asjad, millele võiks enne lapse üksinda koju jätmist mõelda.

Esiteks tuleks mõtelda, mis seadused kehtivad riigis, kus sa elad. Igal riigil on omad reeglid ja esmalt tuleks kindlasti nendega tutvuda.

Kui täiskasvanulik on sinu laps praegu? Tegelikult ei ole asi nii palju lapse vanusenumbris kui tema täiskasvanulikkuses ja vastutustundes teatud olukordades hakkama saada.

Kas sinu laps on võimeline hakkama saama lihtsamate toimingutega, et kõik oleks ohutu ja turvaline? Kas ta suudab ust lukku panna ja lukust lahti teha? Kas ta oskab telefoni kasutada? Kas ta teab oma täisnime, aadressi ja telefoni numbrit? Kas ta on teadlik, et ta ei tohi kodust lahkuda ilma loata (välja arvatud eriolukorrad)?

Kuidas tuleks su laps toime, kui midagi ootamatut juhtub?

Kas ta teab, kuidas käituda hädaolukorras? Kas ta oskab kasutada telefoni, et helistada päästeteenistusse või politseisse? Kas ta oskab evakueeruda? Kas ta teab, millistel erijuhtudel on ta sunnitud kodust ilma loata lahkumise reeglit?

Mis reeglid kehtivad siis kui laps on üksinda kodus? Kas sa saad olla kindel, et ta neid ka järgib? Kas ta tohib süüa teha? Kas ta võib ukse avada, kui keegi koputama tuleb? Kas nad võivad tehnikat kasutada?

Lisaks kõigele sellele, mõtle veel ka sellele, et mis tundeid see sinus tekitab, kui jätad lapse üksi koju?

Mõnikord tuleb lihtsalt usaldada oma instinkte ja sisetunnet.

Teinekord on lihtsam oma ka juba 10aastane laps endaga kaasa võtta ükskõik kuhu sa ka ei läheks.

1 kommentaar

I
isa ema  /   12:00, 9. dets 2017
valemit ei ole.seda ütleb ema süda.muidugi oleneb majandus seisust

Loe ka neid lugusid