Jaga:     
Uudised

2,5-aastase rinnalapse ema: „Mida vanemaks ta saab, seda enam pööritatakse silmi, et imetan.“

Mida vanemaks Serenity (2a 5k) saab, seda rohkem pööritatakse silmi, kuuldes, et laps saab ikka veel rinda. Ema Mari-Liis on nukker: “Isegi pere­arstilt pidime kuulma negatiivset tagasisidet, et oleks juba aeg lõpetada ja et see on sõltuvus, mitte vajadus."

"Väga tihti küsitakse minult, miks ometi nii kaua ja miks ma juba ei lõpeta – rind on ju beebidele. Olen põhjendanud, et see on minu soov, minu elu ja minu laps – seega toidan teda rinnaga just nii kaua, kui mina ja tema soovime. Samas on ka palju selliseid inimesi, kes on väga positiivselt üllatunud ja kiidavad.”

Teadmine, et ta pakub oma lapsele parimat ja teeb seda nii palju ja nii kaua kui võimalik, et Serenityst kasvaks tugev ja hea tervisega inimene, muudab ema vankumatuks. Vahepeal sündis perre teine preili, Nora-Ly. Mari-Liis uuris terve raseduse aja tandem-­imetamise (kahe eri vanuses lapse imetamise) teemat. Ta ütleb, et kui kõik sujub hästi ja neile sobib, siis saavad mõlemad lapsed rinda vähemalt kolmeaastaseks saamiseni. 

Mari-Liis (22) meenutab, et imetamise jooksul on ette tulnud ka keerulisemaid hetki, näiteks gaasivalude aeg. Need olid vanemal lapsel päris hullud ja kestsid kaheksanda elukuuni välja. Sel ajal tahtis tütreke väga palju rinda. “Oli päevi, kui lamasin kümme tundi järjest voodis, laps rinna otsas.” Seda enam naudivad nad tütrega imetamist nüüd, kui see sujub tõrgeteta.

Rinda saab laps siis, kui ise soovi avaldab. Kodus olles on päevi, kui tütar iga natukese aja tagant muudkui küsibki: mämmi-mämmi! Samas väljas käies saab ta ka tunde ilma hakkama.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid