Jaga:     
Koolieelik | Mängud ja tegevused

„Mu poeg mängib nukkudega, aga täiskasvanud kirtsutavad selle peale nina.“ (9)

"Minu peaaegu nelja-aastane oli ärritunud, kui ta kuulis võõrast meest teistele lastele ütlemas, et poisid ei mängi nukkudega."

“Emme… see mees ütles, et poisid ei mängi nukkudega, aga mina mängin.” 

Ja tõsiasi on see, et tal on oma enda nukk (kelle nimi on Doll Doll), kelle ta võtab pea iga öö magamaminekuks kaissu. Ja isegi tema väiksel vennal on nukk, nii et ilmselgelt poisid mängivad nukkudega.

Ta mängib nukkudega, kuna meil on neid kodus päris mitu. Koos paljude veoautode, Barbide, legode, nukumajade, tohutu rongi komplektiga ja paljude teiste mänguasjadega. Millest ükski ei ole märgistatud kui poiste mänguasjad või tüdrukute mänguasjad. Mänguasjad on kõigi jaoks.

Ta mängib nukkudega kuna see on normaalne, loomulik ja oluline, väike laps saaks kopeerida ja proovida rolle, mida nad näevad täiskasvanuid tegemas. Kuna paljud mehed tema elus tegelevad aktiivset väikelaste eest hoolitsemise ja kasvatamisega.

Ta mängib nukkudega, sest ta õpib sotsiaalseid oskuseid läbi mängu.

Ta mängib nukkudega selleks et ühel päeval olla enesekindel, armastav ja hooliv isa, onu, suur vend, sõber või partner.

Ta mängib nukkudega selleks, et väljendada oma tundeid, armastada avatult ja teada saada, et see, kui sa näitad, et sa hoolid, on täiesti normaalne.

Ta mängib nukkudega, sest ta võib olla ükskõik kes ta tahab. Nii on tal võimalus vabalt ja kindlalt valida oma elukutse, hobid ja tee elus.

Ta mängib nukkudega kuna talle meeldib. Sellepärast, et see on lõbus.

Meie poisid mängivad nukkudega ja ma olen selle üle õnnelik.

6 kommentaari

M
Mammu  /   20:58, 5. dets 2017
Selles ei ole midagi imelikku. mina olin noor siis mängisin autode( väike tüdruk) küll see läheb ka üle. Rõõmsamad meelt
*
****  /   23:18, 5. dets 2017
Lapsed mängivad neid asju, mida nad näevad ja millest teavad. Vahepeal käiakse lasteaia lastega isegi ettevõtetes, et lapsed näeksid erinevaid töid ja tegemisi.
Inimesed on liiga rikkaks läinud ja olen kuulnud isegi raamatute kohta lastele öeldavat, et need on tüdrukute raamatud või ära seda osta, see on poiste raamat. Vanasti kui oli vähem mänguasju ja vähem raamatute- ajakirjade valikut sellist teemat ei olnud. Loeti neid raamatuid, mis kättesaadavad olid ja mängiti olemasolevate asjadega.
V
vaene penskar  /   17:17, 7. dets 2017
Kes on liiga rikkaks läinud ja mis see üldse asjasse puutub?
N
noh  /   09:40, 6. dets 2017
kui ma väike poiss olin mängisin ka nukkudega,lemmik oli rohelise pluusi ja punaste lühikeste pükstega patsidega neegritüdruk(nüüd vist kustutatakse komm ära).hiljem,kui juba koolipoiss olin ,mängisin päris tüdrukutega,praegu keskea teises pooles..ja meestega saunas pole mulle kunagi meeldinud käia,pigem ikka naistega,nii et las poiss mängib,see arendab
V
Vello Hapnik  /   15:40, 6. dets 2017
Sama siin...
S
Siis tuleb temast   /   17:20, 7. dets 2017
psühholoog või üldse tark inimene, kes hakkab teisi juhtima.
K
kõik  /   21:03, 7. dets 2017
poisid mängivad natuke nukkudega ja tüdrukud autodega.
Nii et pole vaja siin rumalat juttu ajada.
L
Leida  /   07:53, 8. dets 2017
Minu poeg on 42 aastane ja praegu kolme tütre isa 21 aastase 13 ning7 aastase, ta on väga hea isa. Väga hooliv ja hoidev ning mõistev. kui oli väike mängis kogu aeg nukkudega. Veel kui koolis käis mängis nendega. Temast kasvas õrna hingega ja teist inimest mõistev mees. Hoiab väga oma peret ja ka meid oma vanemaid. Ei maksa häbeneda lapse mänge. Eka jõhkart ja püstoliga vehklev laps ka suurena teisiti käitu.
A
aga ikkagi  /   20:37, 10. dets 2017
sellistel teemadel on sotsihais juures

Loe ka neid lugusid