Jaga:     
Pere ja Kodu

Küsisime abikaasaga laste jõulusoovide kohta. Sellist vastust poleks me oodanud!

Paar nädalat tagasi küsisime koos abikaasaga oma kolmelt lapselt, mida nad jõuludeks soovivad. Järgime oma peres nelja kingi traditsiooni, kus lapsed annavad meile ideid, mis sobivad järgmistesse kategooriatesse: midagi, mida sa tahad, midagi, mida sa vajad, midagi kandmiseks ja midagi lugemiseks.

Samal ajal, kui üks õdedest üritas leida vastest küsimusele, mida ta tahab ja oli kahe kingi vahel, ütles meie vanem laps midagi, mida me poleks oodanud.

“Emme, ma arvan, et ma tahan jõuludeks ainult raamatut.”

“Oota… Mida?!”

Pea viltus küsisin: “Mis mõttes? Kas ei ole midagi muud, mida sa veel tahaksid?

“Noh…” Ta hammustas huulde. “Ei ole midagi muud, mida ma vajaksin. Mul on piisavalt sokke ja vöösid ja ma just sain endale uued tennise jalanõud. Ja ei ole midagi, mida ma tahaksin ka. Lihtsalt raamatuid. Kui sa kingid mulle raamatu, on see miski, mida ma tahan ja miski, mida lugeda saab.” 

Ja siis ma sain aru, et tal on õigus.

Kui eelnevatelt aastatel on meie rahalised võimalused olnud ekstreemselt kitsad, siis sel aastal on meil olnud võimalus muretseda lastele asju sel hetkel, kui neil neid päriselt vaja on olnud. Uued jalanõud, kui vanad väikseks on jäänud, talvemantli, kui ilm külm on olnud, uued sokid, kui vanadesse on augud tekkinud ja nii edasi.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid