Jaga:     
Uudised

Marilyn Jurman: „Olen lootusetult armunud!“

“Pole midagi mehelikumat kui näha meest koos meie ühise lapsega toimetamas. Eriti isane ju!” muigab Marilyn Jurman Pere ja Kodu kaaneloos.

“Mees muutub automaatselt täiskasvanuks, kui lapse saab. Vaatan teda ja imetlen, kuidas ta kaitseb ja hoiab meid.”

Marilyn on siiani lapse sünnist eufoorilises meeolus. "Tekkis mingi armumistuhin ja õnne­hormoonid on laes. Kogu aeg on imelikult hea tuju, nagu oleks lootusetult armunud. Ju ma olengi!”

Sootuks erinev aeg oli raseduse algus. "Nutsin mitu kuud järjest iga päev, ei tahtnud kedagi näha, oma meest ka mitte, kuskile välja minna ei soovinud. Aga siis äkki läks see päevapealt üle, millalgi 5.–6. rasedus­kuul. Ei pruugi muidugi nii hästi minna. Depressioonist end ise tavaliselt terveks ei ravi ja asi võib üle minna rasedusjärgseks depressiooniks. Ja siis magaks noor ema nii palju head maha!”

Marilyn teadvustas endale asja seeski olles, et küllap on tegu rasedusaegse depressiooniga. Janno küsis, et kui sa tead, mis see on, siis miks sa midagi ei muuda. “See on ju sama, et kui su luu on murdunud, siis miks sa seda ise kokku ei lapi... Depressioon on samuti haigus ja vajab ravi,” sõnab naine hästi vaikselt.

Millest värske number veel kirjutab, saad lugeda SIIT

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid