Jaga:     
Pere ja Kodu

Dave Benton tütrest: ma oleksin väga õnnelik, kui temast saaks advokaat ja ta annaks kõigile tuupi (1)

Isa ja tütarde ühine esinemine on kui kokkuvõte pereliikmete kutsumustest, sest Dave Benton on tuntud väga hea muusikuna, tema abikaasa Maris Benita aga tantsu- ja fitnessiõpetajana. Nende tütred kannavad nüüd edasi oma mõlema vanema elutööd. Oma tütarde teest tantsu ja laulu juurde räägib lähemalt isa Dave Benton.

Dave, kas mäletad, miks otsustasite oma noorema tütre panna tantsukooli?

Kui lapsed kasvavad, siis meie vanematena ei taha, et nad kasvavad ainult igapäevaselt lasteaias käies ja seejärel koju tulles. Tuleb leida ka arendavaid tegevusi kultuurielus, millega neile meeldiks tegeleda. Niisiis, meie jaoks, kes me tegutseme showbusiness’is, on kõige lähedasemad laulmine, tantsimine ja esinemine. Minu mõlemad tütred näitasid üles huvi tantsimise, liikumise ja teiste taoliste asjade suhtes. Kõigepealt me proovisime seda Sissiga. Tegelikult me isegi proovisime Sissit balletikooli panna. Ja siis tuli suur “Ei!”. Seejärel üritasime Lisat tantsimise juurde tuua. Tema on see, kes näitas tõeliselt selle vastu huvi üles, tema on see, kes liigub. Ta tegi nii palju nalju ja õrritas oma õde, kui ta oli väike tüdruk. Sissi jällegi üritas laule laulda, sest see on Sissi huvi – laulmine. Ja kui Sissi laulis, siis Lisa samaaegselt tantsis tema ümber, tegi lollusi ja sellega hävitas kogu Sissi nii-öelda esinemise. See oli see, mida tema teha tahtis. Ja Sissi muidugi karjus samal ajal: “Papa! Emme! Vaadake, mida ta teeb, ta rikub kõik ära!”. Aga see ei häirinud Lisat – ta käis edasi-tagasi ja jätkas oma tegevust. Ma arvasin sel ajal, et ta läheb tsirkusesse, kogu see akrobaatika, naljad ja liikumine, mida ta tegi, eeldas seda. Aga ta võttis tantsimist väga-väga tõsiselt. Ta ema tahtis alati, et ta tantsiks. Lisa viis selle tõesti kõrgete piirideni. Ja tal on endiselt ruumi veel kõrgemale tõusta. Ta on jõud, millega arvestada.

Laulja ja tantsija amet ei ole sugugi lihtne. Olete siiski õnnelikud, et teie tütred on valinud just need teed?

See on midagi sellist, mida sa ei saa kontrollida. Vanemana ei ole sul lubatud seda kontrollida. Ma oleksin väga õnnelik, kui temast saaks advokaat ja ta annaks kõigile tuupi. Aga kui ta ei ole õnnelik seda tehes, siis miks ta peaks? Ma oleksin õnnelik, kui temast saaks maadleja. Aga kui ta pole seda valides õnnelik? Mulle väga meeldiks kui ta on show-artist, esineja. Aga kui ta pole seda tehes õnnelik, siis mina ei saa teda selleks sundida. Seda, mida sa teed tuleb teha tundega, südamega, ideedega, initsiatiiviga. Ja keegi ei pea seda mõjutama.

Mida ütlesid sinu vanemad kui teatasid neile, et sinust saab laulja?

Minu vanematel oli mulle ainult üks nõudmine – et ma lõpetaksin kooli ära. Neid ei huvitanud, kas minust saab vaibapanija või president. Lõpeta oma kool ära, saa oma haridus kätte – tee seda. Peale selle pole miski oluline. Sul on haridus! Mu ema nägi mind alati töötamas pangas või midagi sellist, kujutles mind ülikonnas ja lipsus. Mu isa kujutas mind alati ette ehitamas paati või maja. Isa tahtis mind saata tehnikakooli, ema tahtis mind saata ärikooli. Aga nad ei takistanud kunagi mind esinemast. Minu isa alati jälgis, mida ma tegin, millega tegelesin, millised ideed mul olid. Alati. Ja mu ema tegi sama. Nad muretsesid selle pärast, et ma ei läheks liiale. Et ma ei teeks liiga palju ja unustaks oma teisi asju. Ma tunnistan, et ma ei olnud just kõige lihtsam laps, keda kasvatada, kuna mul olid minu oma ideed. 

1 kommentaar

J
jeh  /   06:54, 30. nov 2017
miks mitte, advokaadid ei ole vaesed.Eriti veel siis, kui advokaadil puudub südametunnistus - on vaid rahahimu, võitmise himu ja aju, mis võimaldab leida võimalikud ja võimatud nipid seadusesätete vahel laveerimiseks.Kõige paremad on seadused, mida hoolega loevad enne kehtestamist toompealased, kes on võimetud asjasse süvenema , kuid siiski võimelised hääletama selle poolt , et seadus sellisena kehtima hakkaks. Küll peagi on selge, et üks viga ajab eist taga.

Loe ka neid lugusid