Jaga:     
Uudised

VAATA ÜLIARMSAT VIDEOT: kas see ärgitab isa vanemapuhkusele jääma?

See on sõnum vanemapuhkusel olnud isadelt Eesti peredele. Nad julgustavad tänaseid ja tulevasi isasid rohkem aega veetma oma lastega, osalema lapsehoolduspuhkusel ja kasutama isapuhkuse võimalust.

Lapsega veedetud aeg aitab kaasa lähedasema suhte tekkimisele isa ja lapse vahel ning isa- või lapsehoolduspuhkusel osalemine aitab isal paremini mõista ka ema, kes on üldjuhul pikemal perioodil lapsega kodus. Isadus ja lapsega koos aja veetmine on, vaatamata magamata öödele ja lapsega seotud muredele, midagi kordumatut ja elulises mõttes olulisemat.

Uuringud näitavad, et isade suurem osalus lapse kasvatamisel aitab luua ja hoida paremaid peresuhteid. Mida rohkem osalevad isad lapse sünni järel tema hoolitsemises, seda parem side tekib isal oma lapsega. Suurem vastutustunne oma laste ees mõjutab omakorda positiivselt meeste tervist ja vähendab nii isade kui laste riskikäitumist.

SELLEL kampaanialehel saad lugeda nii isade kogemusi ja mõtteid, vaadata pilte emotsionaalsest pildistamisest fotostuudios ning päris lugudele tuginevaid videoklippe. Samuti on lehele koondatud informatsiooni erinevate vanemapuhkuste kohta.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid