Jaga:     
Blogid

"Mis siis saab, kui sünniksid kaksikud?"

Täna oli põnev ämmaemanda visiit. Hea oli kuulda, et olen endiselt musterrase – kaalu on juures umbes 1 kg, kokku vist 10 või 11 kg. vererõhk, südametöö nii minul kui lapsel endiselt kõik väga head ja normis, kõhu suurus vastab nädalatele – kõik väga tore.

Aga siis hakkas uurima, kas on pea- või tuharseisus ja ei saanudki teada! Johaniga oli koguaeg teada, mis asendis, kus on pea jne, aga nüüd katsus ja vaatas, et hmm, imelik, alt on päris ümmargune, tundub, et pea. Siis katsus ülevaltpoolt, siin ka ümmargune. Ja ka kahtlane ümmargune, mitte lihtsalt, et ahah, see on raudselt pepu või midagi. Igatahes, ei saanudki selgust. Ütlesin ka, et liigutusi tunnen mõlemal pool, mõlemas küljes, nii üleval, kui all – vahel on mõni hoop juba ribide juurde, vahel on alla, külgedele on ka koguaeg – mitte midagi ei tea.

Meenutasin seda ka, kui ilusti on alati lapse südamelöögid mõlemalt poolt kuulda või seda, kuidas esimese rasedusega pandi ekslikult kirja “twin pregnancy”. Ja kohe oli mõte, et jeerum, äkki on üllatuskaksikud! Mitte, et lihtsalt laps halvas asendis, ei-ei, kohe ikka kaksikud. See esimene eksimus oli lihtsalt saatuslik hoiatus!

Kas ma olen ainus, kes terve raseduse aja mõtleb, et mis siis, kui tuleksid kaksikud? Mis imelik sundmõte see on? Inimestele vist meeldib selliste teemadega naljatada ja “draamat” ellu kutsuda, siis ju väga põnev. Aga jah, kaksikutega pidi süda ka paha olema algul ja … ju ma kaksikud saan!

Olgu, ei saa, ma eeldan, et tänapäeva ultrahelimasinad oleksid seda 20. nädalal näidanud. Aga korraks oli natuke hirmus küll.

Uurisin tuharseisu kohta ka – mis siis, kui ei saagi enne sünnitust teada, mis seisus on, kuna ultraheli ju rohkem ei tehta. Siis sain teada, et kui sünnitama minnes avatust kontrollitakse ja kui veed ka on ära tulnud, on kohe näha, et tuharseisus laps on otse augu ees, pepu vahe kohe paista, sellega ei pidavat eksima. Tavalist tuharseisu saab edukalt sünnitada, st kui jalad on pea juures ilusti, aga kui üks jalg ühte moodi, teine teist, siis kohe keiser. Selline info, jälle targem.

Loe ägedat pereblogi ka https://filtrita.wordpress.com/

Loe ka neid lugusid