Jaga:     
Uudised

Ott Laius: „Mitte ükski Eestis kasutatav immuniseerimiskava vaktsiin ei sisalda elavhõbedaühendeid!“ (16)

Ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhataja Ott Laius aitab mõista, miks on tekkinud müüdid vaktsineerimise kohta ja selgitab, miks need tegelikult paika ei pea.

"Et vaktsiinid põhjustavad autismi, on juba väga vana müüt ning tuleneb ühest uuringust, mille läbiviija on hiljem ka ise tunnistanud, et võltsis uuringutulemusi! Samuti on mitmetes järgnevates uuringutes korduvalt ja korduvalt see väidetav seos veenvalt ümber lükatud," kinnitab ta.

Ka rõhutab ta, et mitte ükski Eestis kasutatav immuniseerimiskava vaktsiin ei sisalda elavhõbeda ühendeid! Elavhõbedat kui sellist ei sisalda ükski vaktsiin. "Küll lisatakse üksikutesse mitmeannuselistesse viaalidesse pakendatud vaktsiinidele nende säilivuse tagamiseks elavhõbeda ühendit tiomersaali. See ei ole kaugeltki sama nagu vaktsiin sisaldaks elavhõbedat. Tiomersaal väljutatakse organismist soolestiku kaudu ja oluliselt kiiremini, kui sellest erinev metüül-elavhõbe, mis satub inimese organismi nt toiduga. Kuna müüdid kaovad visalt, on vaktsiinitootjad hirmude välistamiseks hakanud üha enam vaktsiine pakendama steriilsetesse üheannustelistesse viaalidesse, millele säilitusaineid ei lisata."

Räägi kaasa emmede jutustamiskohas Pere ja Kodu Facebookis.

10 kommentaari

K
kodanik  /   08:05, 23. nov 2017
Mõned aastad tagasi oli Saksamaal skandaal,siis avastati 200 000 vaktsiini eliidile ja valitsusele mille koostis erines pööblile mõeldud omadest.
N
nõus  /   08:31, 23. nov 2017
ja id -kaart on täiesti turvaline ja kõik mis keegi ütleb, see nii ongi
J
Just nii seltsimees Tasku!  /   08:47, 23. nov 2017
Kõige tervislikum on mitte sündida. Kui see äpardus on siiski juhtunud, siis ei mingeid vaktsiine, poetoitu, isegi mitte naabrimehe põllult saadud toitu - jumal teab, mis keemiat see täis on. Ei mingeid vaktsiine ega ravimeid. Lähme metsa elama,pahast tsivilisatsioonist kaugele! Ka elekter ja side on kurjast, Informatsioon välismaailmast mürgitab meie ajusid vandenõudega. Korileme, teeme alepõllundust, väetame fekaalidega. Ei, ei - mitte sõnnikuga - liha me ju ka ei söö. Kui mingi tervisehäda või trauma tulebki, ravime kapsalehega või arvame loomuliku kao hulka. Ka vanasti surid pea pooled lapsed enne täiskasvanuks saamist ja spartalased viskasid üldse mitte meeldinud imikud kuristikku. Edasi helge tuleviku poole, seltsimehed!
S
Sentinel  /   12:04, 30. märts 2018
"Universe 25"-st pärit hiir on piiksatanud.
M
Mündil on 2 poolt  /   09:13, 23. nov 2017
Artiklist: "Et vaktsiinid põhjustavad autismi, on juba väga vana müüt ning tuleneb ühest uuringust, mille läbiviija on hiljem ka ise tunnistanud, et võltsis uuringutulemusi!"
Pigem tuli välja ikka vastupidine. William W. Thompson (phd. senior scientist CDC), kes on selle kõige algupärasema autismi-vaktsiini vahelise seose uuringu üks autoreid. See esimene uuring võeti tõesti nii kokku, et autismi ja vaktsiini vaheline seos on väga väike ja selle sama uuringu kokkuvõtte peal siin inimesed liugu lasevadki. See sama WW. Thomposon tuli avalikkuse ette tunnistades, et päris suur osa autismi saanud lastest on selle uuringu tulemuste ilustamiseks (st, et ikka inimesed julgeksid vaktsineerida) statistilisest analüüsist lihtsalt välja jäetud. Ja tegelikkuses on see seos ikka päris kõrge. Mida nooremalt vaktsineerida, seda suurem on risk. Teatud soo risk on kõrgem ja teatud rassi risk on kõrgem.
Lapsevanemad, paluge arsti käest lugeda vaktsiini sisaldust, ärge usaldage pimesi. Toidu sisaldust loete, aga seda, mida sisse lasete süstida, millegipärast mitte? Tehke ise kodus põhjalik uuring nende ühendite kohta, äkki tõesti on Eestis olevad vaktsiinid neurotoksiinidest (elavhõbe, tiomersaal, alumiinium, formaldehüüd) puhtamad, või on ehk valikuvariant paluda puhtamat vaktsiini?
Ja seletage palun loogikat, mis on mitmes artiklis välja tulnud: Et ala kui alla 95% lastest on vaktsineerimata, siis on see ühiskonnale ohtlik?
Kui on nt 90% vaktsineeritud inimesi ja 10% mittevaktsineerituid, kuidas siis nende 10% haigestumine tooks kaasa ohu vaktsineeritud inimestele? Teised on ju haiguste eest kaitstud?
T
T.Rex  /   15:15, 23. nov 2017
Jäädes eemale vaidlusest, kas ühendite, millega nagunii igapäevaselt kokku puutume, mikrokogused vaktsiinides terviseprobleeme põhjustavad, selgitaks loogikat vaktsineerimise protsendi taga:
Kuna vaktsineerimine eeldab toimivat ja mitte üle koormatud immunsussüsteemi, pole kõiki võimalik vaktsineerida. Kui protsent on piisavalt kõrge (95+ v. 99+, olenevalt haigusest), pole haigusel võimalik levida ja kaitstud on ka need, keda vaktsineerida pole võimalik.
K
Kui suures kogused mesilasmyrki on vaja et tekitada anafylaktiline šokk?  /   07:57, 1. apr 2018
...
N
ninnu  /   12:44, 30. märts 2018
Autistide hulk pidi ju aina suurenema, vaktsineeritute hulk vähenema pidevalt. Kuidas WW Thompson või kommenteerijad seda seletaksid?
8
888  /   11:24, 23. nov 2017
Inimesel on valikuvabadus,kas tahab või ei taha vaksineerida.Ja seda otsust tuleb austada mitte suruda peale oma arvamusi või väär tõdesid.
M
Madis  /   13:31, 23. nov 2017
Ei taha rohkem lugeda selliseid komme, et "vaadake filmi vaxxed...". See on film on ju täielik jama. Guugeldage natukenegi ja leiate kohe, mis seal kõik jama on. Palun väga, lugege läbi: https://sciencebasedmedicine.org/andrew-wakefields-vaxxed-antivaccine-propaganda-at-its-most-pernici...
Aga noh, kui ikka tahate oma jama uskuda, ei oska piisavalt keelt või lihtsalt ei küündi, siis kes seda vaktsiinide vihkamist takistada saab.
U
Usu või ära usu  /   16:46, 23. nov 2017
Eks igaühel on vaba valik, kas uskuda lapsevanemaid, kes viivad oma terved beebid heas usus arsti juurde vaktsineerimisele ja tagasi tulevad "katkise" lapsega (st sama päeva õhtul või järgmine päev on laps autistlik vmt) või uskuda inimesi, kes vaktsiine müüvad (ravimifirmad) või tegelevad nö edasimüügiga (arstid).
Igale asjale siin maailmas leiab poolt ja vastu argumente. Kas sa tõesti mõtled, et kui ravimifirma seest tuleb keelgi välja jutuga, kuidas asjad tegelikult käivad ning et seal ei mõelda tegelikult inimeste tervisele vaid pigem rahale, ei püüaks see sama ravimifirma seda kõike kinni mätsida ja eitada?
Tuleb mõelda, kas sellise tõsise asja puhul, nagu vaktsineerimine, valetavad pigem need lapsevanemad, kellel ei ole enam midagi kaotada, kes tulevad avalikkuse ette ennast ja oma haigeid lapsi näitama (ja mõnel juhul näidates videoklippe ka sellest, millised lapsed olid enne vaktsineerimist) või need, kellel sellise suure ohu väljatulemise tõttu on kaotada nii usaldusväärne maine kui ka suur hulk raha?
Kas kui poest nt uue asja või seadme endale ostad, siis loed ka ainult tootja ja müügimehe juttu? Tagasiside (eriti negatiivne) neilt, kes juba toodet ostnud ja kasutanud, jääb lugemata, kuna see on ju kindlasti täielik jama ja väljamõeldud laim, lihtsalt, et teisi lollitada ja hirmutada...
D
Davina  /   00:40, 26. nov 2017
Neid prillikestega paariariigi võimulolijate tagumikulakkujaid usaldan ma kõige vähem, kes on oma diplomi läbi voodi või raha eest ostnud .Mina isiklikult usun, et natsiriigi süstlad, mis peaksid sind tapvate taudide eest kaitsma, sisaldavad rotimürki .
M
matsu  /   11:39, 26. nov 2017
Umbluu-usklikele ei tee niikuinii midagi selgeks. Täiesti mõttetu üritus!
B
Buratino  /   09:26, 31. märts 2018
Ühel maal aga segadust jätkub...Mis maa see selline on ja kus see asub?
  /   07:54, 1. apr 2018
Te ilmselt ei usu, aga kahjuks on see nii.

Loe ka neid lugusid