Jaga:     
Pere ja Kodu

6 nippi mida teha, kui laps kardab magama jääda (2)

Igal lapsevanemal on tulnud ette olukordi, kus laps kardab magama minna. olgu põhjuseks kas siis päeva jooksul kogetud uus sündmus, telekas nähtu või hoopis miski muu. Siin on mõned nipid, mida võiks järgmisel sellisel hetkel rakendada.

Kuula ja saa aru. Proovi oma laste hirmudest aru saada. Ära mõista neid hukka või tee nende üle nalja.

Rahustamine. On oluline last rahustada olukorras, kus ta kardab. Samuti tuleks korduvalt kinnitada, et kartmiseks pole põhjust.

Õpeta toimetuleku võtteid. Õpeta oma lapsele toimetuleku oskusi ja arutlege alternatiivsete viiside üle, kuidas reageerida. Näiteks “ole julge” ja mõtle positiivseid mõtteid, ära lase hirmul enda üle võimust saada. Samuti võid lapsele rääkida oma kogemusest ja viisidest, kuidas sa hirmuga toime tuled. Teine variant on lugeda lugusid lastest, kes kardavad ja oma hirmudest üle saavad. Leia eeskujud, kellega saaks laps samastuda. 

Lõbutse pimeduses. Muuda pimedas olemine lõbusaks. Mängige taskulambiga või korralda aaretejaht helendavatele asjadele.

Turvaelement. Aita lapsel leida asi, mis muudaks tema pimedas olemise turvalisemaks ja mille ta saaks endaga voodisse magamise ajaks kaasa võtta. Olgu selleks tema lemmikmänguasi, või hoopis sinu särk, millel on sinu lõhn juures. See aitab lapsel tunda end rohkem lõdvestunumalt magamamineku ajal ja terve öö.

Öölamp. Pole tähtis, mida sinu laps kardab, öölamp võib olla abiks paljude kartuste korral. Öölambid on head vaid sellisel juhul, kui need ei sega lapsel magama jäämist. Teine asi, mida võite proovida, on jätta lapse magamistoa uks lahti, et ta ei tunneks end isoleerituna ülejäänud perekonnast.

2 kommentaari

S
Siis  /   04:13, 22. nov 2017
tuleb tuli uuesti põlema panna , kapiuksed lahti teha ja näidata lapsele, et kolle ei ole kapis.
Nii meile üks kodanik Pang õpetas.
K
koll  /   05:23, 22. nov 2017
mina ka kardaks, enamik inimesi sureb ju voodis

Loe ka neid lugusid