Jaga:     
Uudised

Üksikema: "Kuidas ma võtan haiguslehe, kui mul on vaja maksta üür ja tuua lauale toit?" (4)

"Tänapäeva töö ja rahateenimise võimalused ei anna mitte mingit võimalust haigusleheks!" kurdab lugeja Pere ja Kodule.  

Kuidas peavad haiguste ajal hakkama saama need, kellel pole sõpru lapsehoiuks alati võtta ja kes kõigest väest proovivad lapsele pakkuda täisväärtusliku elu? Kui ka vanavanemaid pole, kellele viia laps hoiule, siis mida teha? Korter on üüril. Ja kui tööst ka veel ilma jääd... mis te arvate, et üürileandja annab armu? Ei! Kui raha pole, elad kuuse all. Saage ometi aru! Tore, kui kellelgi on vanemad ja sõpru jalaga segada, kes last saavad vaadata. Igalühel nii ei ole! 

Üksikutel töötavatel emadel ei ole mingit valikut. Haigekassa rahad on väiksed. Tööandjale vaja töötajat. Ja kui töötaja on tihti sinisel lehel, otsitakse paratamatult uus töötaja ja üksikema võib jääda tööta. Kõik ei ole nii must ja valge - tuleb värve ka näha.

Räägi kaasa emmede jutustamiskohas Pere ja Kodu Facebookis

3 kommentaari

K
kallis  /   20:57, 22. nov 2017
üksikema,olin lahutatud naine ,ilma vanemateta,see on tõeliselt raske,minu õnn oli see,et töötasin juuksurina ,sain süüa osta riideid samuti.Mõnikord tulid pähe mõtted et annan lapse ära,samal õõl karjasin sellest nõrkusepuhangust,lihtsalt mõtlesin enda lastekodusse,minu sõnum on ei ei ei ,saime hakkama.nüüd on mul häbi isegi selle peale mõelda,Sa ,kullake saad hakkama,kuiarmastad oma lapsukest.JÕUDU SULLE:
J
jah  /   21:17, 22. nov 2017
selliseid kirjutisi tuleks rohkem koolides ette lugeda, et sinisilmsed preilnad vähem lõnguks igaste machode ja muude selliste seltsis.
A
aga  /   20:16, 25. nov 2017
Pole siis vaja igasuguste asotsiaalidega lapsi teha, kes peale lapse sündi või juba raseduse ajal minema jooksevad. See ongi karma, et rumal oled olnud.
  /   12:13, 26. nov 2017
karmilt öeldud,aga tõsi.

Loe ka neid lugusid