Jaga:     
Uudised

„Miks võib tilkuva ninaga vanem käia tööl, aga nohune laps lasteaias mitte?“ (2)

"Huvitav on see, et tilkuva ninaga laps lasteaias on suur oht, aga kui tilkuva ninaga täiskasvanu käib tööl, siis tema pole kellelegi oht, sest tema nohu ju ei nakka teistele töökaaslastele. Ja nemad omakorda ei vii seda koju antud hetkel veel mitte tilkuva ninaga lapsele?!" küsib lugeja Pere ja Kodus.

Pelgalt nohuga ei jää küll keegi naljalt haiguslehele, aga lapsed peaksime jätma koduseks. Fenomenaalne on see, et alati ja alati on need just teised lapsed lasteaias, kellelt meie terved lapsed pisikuid saavad ja mitte kunagi ei tule kõne alla asjaolu, et ka meie täiskasvanud tassime neid baktereid igalt poolt kokku sh lapsed ise (kaubanduskeskused, toidupoed, kohvikud, ujulad jne jne).

Kust need nii targad vanemad teavad alati, et pisik tema lapse ninna tuli just lasteaiast ja mitte kuskilt mujalt? Bakteritel on vist sildid otsa ees "tulin lasteaiast", "tulin sünnipäevalt", "tulin poest".

Räägi kaasa emmede jutustamiskohas Pere ja Kodu Facebookis

2 kommentaari

J
jaa  /   20:20, 25. nov 2017
Gripihooajal on ühistransport hommikuti eriti jube. Pool bussi tatistab, lüristab ninaga ja köhib. Vahest satub hulka veel mõni kodutu ka, kelle hinge mattev hais on kirsiks koogil.
I
Indrek2  /   16:46, 26. nov 2017
No kui nohuse ninaga ei tohiks lasteaias käia siis oktoobrist märtsini ei saakski seal ilmselt kordagi käia.

Loe ka neid lugusid