Jaga:     
Blogid

"Kas mina olen ka siis väga halb ema, sest mu laps on olnud üksi autos?"

Et lapsi ei või minutiks ka üksi autosse jätta on natuke liialdatud. Jah, toidupoodi või kuhugi Ülemistesse šoppama minnes ei tuleks ma selle pealegi, et lapsed autosse jätta, aga mõne minuti üksi autos saavad lapsed ilusti hakkama.

Eile õhtul lugesin uudist, kuidas Viljandis kõndis üks väike laps sokkis parklas ringi ja ema avastas lapse kadumise alles 1,5 tundi hiljem. Mul tekkis küll seda artiklit lugedes palju küsimusi.

Kuidas see laps autost ise välja sai, kuidas see tekk seal nii sai olla, et lapse väljudes jäi see nii nagu laps oleks seal all olnud? jne. Aga ma ei hakka sellel teemal pikemalt nämmutama. Lugesin ka artikli all olevaid kommentaare ja iga teine oli stiilis - milline ema jätab oma lapse autosse, kes jätab lapsed isegi paariks minutiks üksi autosse on halb vanem, raha trahv sellisele, lapsed ära võtta jne.

No mina olen ka siis väga väga halb ema, sest mõlemad mu lapsed on olnud üksi autos. Enne kui hakkan kirjutama kuidas ja miks lapsed on üksi autos olnud rõhutan, et suvel (noh siin Eesti suvel, kui 2-3 päeva on üle 15kraadi sooja ja päike paistab) ma neid üksi autosse ei jäta isegi paariks minutiks. Kuigi siin on ka üks erand. Kuna elame oma majas ja ka mu vanematel on oma maja, siis on Klaudia suvel autos maganud. Vanemate juures saab auto aeda ajada ja seal olen kõik aknad lahti teinud ja ta on oma une ära maganud. Meie enda maja ees olen aknad lahti teinud ja ise autosse jäänud või poekoti tuppa ära viinud ja autosse tagasi läinud.

Mul on nii palju näiteid millal olen lapsed autosse jätnud. Näiteks kui lähen raha välja võtma - alati ei saa kohe automaadi ette parkida ja kui laps on just magama jäänud, siis miks ma ta selleks 2-3 min peaksin autost välja kookima. Sama asi on ka näiteks pakiautomaadiga. Võtan oma kaks last autost välja, et kõndida automaadi juurde, pakk välja võtta ja siis minna tagasi autosse ja panna lapsed uuesti kinni. Absurdne ju…

Uku on maganud ka autos kui käisin apteegis. Ta oli siis umbes 3-4 kuune ja väljas sadas vihma ja mul ei tulnud mõttessegi tõbine laps vihma kätte viia ja üles ajada, et korra apteeki hüpata. Suve alguses, kui hakati poodide ees õues värskeid marju müüma, jätsin jälle lapsed autosse ja läksin ostsin paar kilo maasikaid ja siis nad isegi ei maganud, vaatasin, et järjekorda pole ja käisin ruttu ära. Neid näiteid on veel ja veel, aga saate põhimõttest aru, millistel tingimustel mina neid autosse jätan. Kas see teeb tõesti minusta halva ema? No mis teha…

Ei ma ei õigusta seda ema, kes avastas alles poolteist tundi hiljem, et ta laps on kadunud. Aga, et lapsi ei või minutiks ka üksi autosse jätta on natuke liialdatud. Jah toidupoodi või kuhugi Ülemistesse šoppama minnes ei tuleks ma selle pealegi, et lapsed autosse jätta, aga 5 minutit üksi autos saavad lapsed ilusti hakkama.

Teisi Meriliinu blogipostitusi saate lugeda SIIT

Loe ka neid lugusid