Jaga:     
Blogid | Triini blogi

„Miks peab jõuluhullus nii vara pihta hakkama?!“ (17)

Jõuluteemalisi pakkumisi hakati postkasti lohistama juba septembrist. Keskmine eestlane laenab end pühadega lõhki. On ju vaja  vägevaid jõulukingitusi kokku osta tervele sugukonnale ja siis neid sms-laene kuni järgmise suveni maksta. 

Mul on reaalselt juba tüdimus peal jõuludest ja nad ei ole isegi mitte kohale jõudnud. Feissbuugis ringelnud sarkasm kahjuks vastab tõele: kõrvitsapeade hooaeg saab läbi ja kohe lastakse valla jõuluhullus. Oli vaevalt see adopteeritud püha läbi saanud, kui Tallinnas juba kuusk kohale veeti. Käes oli alles novembri algus.

Nüüd ei saa isegi mõnd uudisteportaali normaalselt lugeda kui silma ei paistaks järgnevad teemad: „6 nippi saledama figuuri saavutamiseks enne jõulupidu“, „X testib: parimad verivorstid aastal 2017“, see nimekiri on lõputu. Lisaks tekib küsimus, et miks peaks keegi üldse enne jõululauda tahtma head vormi saavutada? Ses suhtes, et eestlaste jaoks on ju jõul ja aastavahetus koos jaanipäevaga rahvuslik õgimispüha. Et siis enne nälgida mõned nädalad ja siis ei ole uuel aastal nii valus kaalule minnes?

Sügisel jõuluehteis

Poeletid on täis jõulutemaatikat: utoopiliselt palju verivorste, jõuluehteid ja jõuluvanasid igas asendis ja maitsega. Ja see viib tuju nii kuidagi ära. Juba viimased paar nädalat on Tartus erinevates kohtades jõuluvalgusteid ülesse pandud. Mulle väga meeldib nende tulede sära pimeduses, kuna see toob valgust juurde, aga mitte kuidagi ei tekita see minus ootust jõulude suhtes.

Minu jaoks hakkas kõik pihta liiga vara. Vanasti oli ju nii, et kui esimene advent kukkus, siis hakati alles kaunistusi välja otsima. Heal juhul teisel advendil oli mingi nikerdus kusagile püsti pandud ja kolmanda advendi järgselt mindi kuuske otsima. Enamik ootas ära neljanda advendi ja siis lohistas alles kuuse tuppa. Nüüd aga ilmuvad esimesed jõuluteemalised kataloogid suvel, igast nurgast hakatakse jõuluteemalisi pakkumisi postkasti lohistama juba septembrist ja kui kord need pühad käes on, siis on inimesed nii stressis ja hullunud, et 24. detsembri hommikul tasub kõikides kaubanduskeskustest eemale hoida. Veel viimased kingid on vaja ära osta.

Statistika näitab, et inimesed kipuvad jõulude ajal sooritama enesetappe keskmisest rohkem ja ausalt see ei pane mind enam isegi mitte imestama, sest kui peaks kogu aeg igal pool kuulma mingeid jõululaule, siis tahes-tahtmata tekib normaalsel inimesel sellest trauma. Lisaks näitab ka statistika, et jõulud on see aeg, kus keskmine eestlane end lõhki laenab. On ju vaja nii vägevaid jõulukingitusi kokku osta tervele sugukonnale ja siis neid sms-laene kuni järgmise suveni maksta. Ja seda kõike just selle eesmärgiga, et saaks näidata kui äge olla suudetakse: ikka naabrist parem.

Lasteaias päkapikud

Lisaks tuleb taaskord arutelule lasteaias toimuv jõulupidu, jõuluvana vajalikkus ja kuidas seekord õpetajaid nuumata. Võrreldes eelmise aastaga on see aasta toimunud lausa areng: olen ära näinud lauluõpetaja ja tean ka lõpuks, kellele see kommikarbike läheb. Võimlemisõpetajat siiani kohanud ei ole ning see kingitus siis läheb jälle minu silmis „näota“ inimesele. Ainus asi, mida ma loodan on, et seekord ei ole kohustust seda jõulupidu linti võtta. Kuna Piiga on ka tänavu selline miniinimene, siis ei ole plaanis mingit päkapikujama talle korraldada.

Teda annaks küll sellega juba manipuleerida: käitu hästi, päkapikud vaatavad ja muidu ei saa mingit nodi sussi sisse, aga kuna detsembris hakkab nagunii laste ülesuhkrustamine, siis ei näe ma mingit mõtet veel kodusel päkapikundusel. Loodetavasti unustab seltskond emmesid ära ka selle, et sooviti lasteaeda päkapikuvärki sisse viia. Ühe ema õudusunenägu ongi ilmselt see sussi täitmine. Katsu siis veel 20 lapse iseärasusi ja lapsevanemaid arvesse võttes nendele sussi sisse midagi soetada.

Ühesõnaga ma loodan, et jõulutemaatika läheb varsti samamoodi seaduslikult reguleerimisele nagu seda on aastavahetuse hullumeelne paugutamine. Oleks vaja panna paika kindel kuupäev, millest alates on avalik jõuluhullus lubatud.

­Minu nimi on Triin (32): olen ema, abikaasa, tudeng ja täiskohaga kontoritöötaja. Meie pisikesse perre kuuluvad Mees (32) ja Piiga (3a).

14 kommentaari

H
hmm  /   13:59, 20. nov 2017
päkapikusussi asemel võta kasutusel adevendikalender. Kena ja enesedistsipliini kasvatav jõulukaunistus, mis säästab nuputamast, mida homseks jälle sussi sisse toppida.
T
Tglt  /   22:57, 20. nov 2017
2017 hakkas see "hullus" ikka palju hiljem, kui varematel aastatel.
M
maakas  /   23:03, 20. nov 2017
Võiks ju seadustada, et 1.jaanuaril algab jaaniullus ja 25. juunil jõuluullus. Normaalne!
I
iga aastane teema  /   23:32, 20. nov 2017
ja aitab plämast, sest selle taga on rahad ja keegi pole loll.
F
Farang   /   01:09, 21. nov 2017
Suured rahad. Ise olen siis Tais, ostan ajaviiteks kingiks maja ja paar autot. Krõbistan khao pad kungi ja ei külmeta.
U
Uusrikas  /   02:20, 21. nov 2017
No Tai reis on säästukas ju. Mine ikka Galapagose saartele.
A
aga  /   06:54, 21. nov 2017
Külmkappe ei ostagi või?
X
xy  /   01:48, 21. nov 2017
Sellepärast, et äri on vaja teha. Ole õnnelik, et niigi hilja pihta hakkas.
B
Beef  /   02:18, 21. nov 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
T
Thijl   /   06:18, 21. nov 2017
Kolmene oled, et suurte tähtedega kirjutad?
T
tean  /   04:15, 21. nov 2017
Nii lapsed olgu nüüd tublid sest päkapikud on liikvel. Aga teate mis Päkapikk tähendab? Need ei ole punakuubis mehikesed vaid Aknalaual pirukas. Muidu on selline sõna põjalmehed või siis põjalpoisid ja põjaltüdrukud! Vana-soome keelest otsides saab päkapikk tõlkes aknapirukas! Muidu olid Eepose mütoloogia põjalkasvu inimesed nn põjaltüdrukud ja põjalpoisid!
A
ain  /   07:18, 21. nov 2017
see hullus algas siis kui eesti ameeriklastele maha ,,,müüdi,,
M
mäx  /   11:04, 21. nov 2017
100 % nõus artikli kirjutajaga
V
vanaema  /   11:35, 21. nov 2017
Keegi ei käse selle hullusega kaasa minna. Ela oma elu nagu oskad. Selles loos jäi kriipima see kommikarpide teema lasteaia õpetajatele. Loo autori arvates ei väärigi inimesed, kes tema lapsega igapäevaselt tegelevad ja last õpetavad, tänu. Kohe nuumamine nende kommikarpidega! Ma arvan, et teised vanemad leiavad, et need inimesed on väikest meelespidamist väärt ja millal siis veel, kui mitte jõulude ajal. Lasteaedade tublid inimesed elavad ära ilma nende kommikarpideta, tähtis on see hea sõna, mis asjaga kaasas käib.
K
Kaubanduslik äri  /   13:49, 21. nov 2017
Ikka selleks, et saaksid rohkem kaupa kokku osta ja kaupmehed suured kasumid kätte saaksid!
M
meie pedagoogid ongi sellised  /   15:19, 21. nov 2017
see õpetajate kingitustega ülekallamine on küll liiast
sünnipäevaks,emadepäevaks, naistepäevaks, jõuluks, lõpetamise jne
mul tuttav pedagoog kiitles kunagi,et ise ei osta sünnipevadel jne minnes
kunagi ise kinke sest kingib laste kingitud asjad alati edasi, et tal kõrini vaasidest,
nahkkaantest,portselanist, sallidest, kinnastest
H
Helbeke  /   18:24, 21. nov 2017
Milleks taolisi lolle küsimusi esitada,Jõulud hakkavad sellepärast peale Jaanipäeva,et Sinult,Minult ja
Temalt raha välja meelitada.See on point hullude päevade üleskeeramiseks.
H
Helbeke  /   18:24, 21. nov 2017
Milleks taolisi lolle küsimusi esitada,Jõulud hakkavad sellepärast peale Jaanipäeva,et Sinult,Minult ja
Temalt raha välja meelitada.See on point hullude päevade üleskeeramiseks.

Loe ka neid lugusid