Jaga:     
Blogid

Teise lapse planeerimisest: Ma ei kujuta ette, et ma jääksin praegu rasedaks ja sünnitaks järgmine aasta. E, ei, ei!

Populaarne on peale esimese lapse saamist teha kohe ka teine. Esiteks on ju tore, kui lapsed on enam-vähem sama vanad ning saavad palju koos mängida ja aega veeta. Teiseks saad selle "hullumaja" ühe korraga tehtud ning aastate pärast ise elama hakata.

Ma kunagi mõtlesin, et tahaks tulevikus vähemalt kahte last, just selle esimese variandi pärast, et lapsed saaksid koos mängida. Tegelikult olen ma alati tahtnud pigem suuremat pere. Olles ise üksiklaps, siis aeg-ajalt lapsena sai mõeldud, et küll oleks tore, kui mul oleks väike õde või vend, aga ütlen ausalt, erilist puudust ma tegelikult sellest ei tundnud, lihtsalt vahel oli tore mõelda.
Andres on ise näiteks suurest perest ning seetõttu on ka tema mõelnud sellele, et suur pere oleks tore.

Kuna minu sünnitus oli minu jaoks niivõrd traumeeriv, siis peale Priidiku sündi olin ma täiesti kindel, et ma ei taha enam. Siis ikka rääkisid kõik, et see läheb meelest ning mõne aja pärast tuleb beebi tuhin uuesti peale. Vaevalt, et see nüüd meelest läheb, aga tuleb tõdeda, et konkreetselt seda valu tunnet ma tõesti enam ei mäleta.

Peale Priidiku sündi oleme me ikka Andresega teise lapse teemal arutlenud, et mis oleks kui...aga me oleme olnud suhtelist ühel nõul. Esialgu oleme me mõelnud, et lähimate aastate jooksul me teist last ei saa ja kui aus olla, siis oleme ka mõelnud, et kas üldse saada. Priidik on meil olemas ja me mõlemad Andresega ei tunne vajadust veel lapsi saada. Ma ei kujutaks seda ette, kui ma peaksin nüüd näiteks jälle rasedaks jääma ja järgmine aasta näiteks uue lapse saama. Ei-ei-ei.

Samas pole me ka välistanud, et mõni aeg hiljem võime me teistmoodi mõelda, aga pigem kaldun ma sinnapoole, et juhul kui peaks tahtma uut last, siis võiks Priidik olla juba piisavalt vana ja natukenegi iseseisev, näiteks 10-aastane kõlab hästi. See tähendaks seda, et mina oleksin ca 31-32 aastat vana, mis pole ju üldse palju, täitsa noor inimene ju. Nii vaadates võib isegi rahulikult veel hiljem teise lapse peale mõelda.

Teisi Bettyka blogipostitusi saad lugeda SIIT

Loe ka neid lugusid