Jaga:     
Blogid

19aastane kahe lapse ema: Esimesest rasedusest sain teada, kui olin 13, teise lapse sündides olin 17

Täna jagan teiega Laura lugu kes on 19 aastane noor naine ja kahe lapse ema. Tegin Lauraga väikse intervjuu, mis oli minu jaoks esimene kord ja natuke raske kuna ei teadnud täpselt mida ja kuidas küsida aga koos saime selle tehtud. Loodan, et kõigil on seda tore lugeda.

Kui vana sa olid, kui said teada, et last ootad ja mis emotsioonid sind valdasid?

Olin siis 13aastane ja pigem positiivselt, kui negatiivselt meelestatud. Olin juba kaua iseseisev ja isegi nalja teinud elukaaslasega, et rase olen. Šokk oli, aga toibumine oli kiire. Minul oli kerge olukord omaks võtta.

Kuidas elukaaslane rasedusse suhtus? Oli mõistev?

Oli natuke rohkem ehmunud kui mina, aga ootas väga suure elevusega kõhu kasvamist ja liigutuste tundmist. Oli väga armastav ja toetav.

Kas rasedus hirmutas sind ka?

Ei hirmutanud. Olin muster-rase, kellel ei olnud ei iiveldust ega paistetust, alati olid vereproovid korras ja enesetunne imehea!

Kuna te olite nii noored olite, siis kas oli hirm ka tuleviku ees? Kuidas materiaalselt hakkama saada?

Kuna mu elukaaslane läks tööle ja sai väga head palka, siis ostsime vajalikud asjad lapsele ise. Aga kuna siis elasime veel koos mehe emaga, ei pidanud arvete pärast muretsema. Olles 7 kuud rase pidime sealt välja kolima ja otsima omale üürikodu. Siis oli raske küll. Taotlesime isegi kahel kuul toimetulekutoetust, sest palgast jäi terveks kuuks elamisraha peale arvete tasumist 35€. Kui laps oli sündinud muutus elu veidi kergemaks.

Kuidas sünnitus möödus ja kas oli hirm ka sünnituse ees?

Hirmu ei tundnud kuna ei osanud seda karta. Teiste jutte kuulates ei saa luua täielikku pilti. Usaldasin ämmaemandat ja arsti ja kõik läks hästi. Tugevatest tuhudest lapse sünnini läks peaaegu viis tundi. Ei ühtki õmblust ega marrastust. Terve 4050 grammine poiss maandus mu kõhule.

Kuidas peale sünnitust beebiga toime tulid? Kas oli pigem kergem või raskem kui alguses arvasid?

Beebiga toimetamine ei valmistanud mitte mingisugust probleemi. Kõik tuli iseenesest ja nagu möödaminnes. Ei tundnud end abitult mitte ühegi toimingu juures. Lapsega toimetamine oli kergem kui ma arvasin ja ootasin.

Kadi-Liisi blogipostitust saad edasi lugeda SIIT

Loe ka neid lugusid