Jaga:     
Uudised

Miks oli sünnitusmaja eile sirelilillat värvi? (2)

17. novembril tähistati rahvusvahelist enneaegse sünni päeva. Enneaegse sünni päeva auks kaunistas Keskhaigla sünnitusmaja oma fassaadi sirelililla valgustusega ja selle päeva puhul toimus traditsiooniline trepikontsert.

Nimelt on just sirelililla värv enneaegselt sündinute tunnusvärv, see tähistab uue elu algust ja sümboliseerib optimismi. Sirelililla värvuse kasutamine oma hoone või muu objekti valgustamisel on üheks populaarseks toetuse avaldamise viisiks.

Ürituse puhul oli sünnitusmajas korraga kohal ka kolm komplekti kolmikuid, kes kõik on samas haiglas sündinud. Viimased kolmikud, Ricardo, Gabriel ja Michael, nägid ilmavalgust kõigest üheksa päeva tagasi.

Igal aastal sünnib Eestis ligi 900 last enne oma õiget aega. Lapse sünd on üks elu kõige tähtsamaid ja positiivsemaid kogemusi. Enneaegne sünnitus on alati ootamatu nii lapse vanematele kui ka kõikidele nende lähedastele. Igasugune toetus – moraalne, materiaalne, emotsionaalne – on nende jaoks väga oluline. Sirelililla valguse süütamine enneaegse sünni päeval on üks ilus žest, millega oma toetusest märku anda.

Enneaegse sünni päeva tähistati maailmas esmakordselt 2011. aastal ning Eestis on seda päeva tähistatud alates 2013. aastast. Tänaseks annab enneaegse sünni päeva igal aastal oma panuse üle 100 riigi üle maailma.

2 kommentaari

M
me ei ela enam  /   09:36, 19. nov 2017
normaalset elu. me kogu aeg rõhutame millelegi. nad on sündinud, ellu jäänud ja nii ongi. sajandeid.
A
Aga  /   10:21, 19. nov 2017
Ei olnudki värvi.
Värviliselt valgustamine ei ole värvimine.

Loe ka neid lugusid