Jaga:     
Blogid

"Kättemaksukontor" pole lastesaade! „Videolõigud enesetappudest, mis ei ole alla 16-aastastele lubatud!“

Kättemaksukontor on Stefanile viimase aasta jooksul rohkelt huvi pakkunud. Küll aga häirivad mind selle uue hooaja avaosad: esialgul kaks osa enesetappudest, kus oli rohkelt ka videolõike, mis ei ole alla 16-aastastele lubatud.

Nüüd siis kuri kloun päris õudse väljanägemisega, mis reaalselt võib lapsele tegelikult trauma tekitada ja klounidest eluks ajaks eemale peletada. Üldse hakkasin viimasel ajal rohkem tähelepanu pöörama sellele, mida me Markoga õhtuti vaatame ja kas see on 5-aastasele sobilik? Kevin on kell 19-20 juba mitmendat und vaatamas, aga Stefan on ikka kuskil 21-ni üleval. Ja kuna Norras on aeg tund aega Eestist maas, siis Eestis on kell juba 22 ja telekast tuleb aina rohkem saateid ja filme, mis väikestele inimestele vaatamiseks ei sobi. Kättemaksukontor on viimasel ajal muutunud üheks selliseks sarjaks, mis kuuluks 12+ gruppi vähemalt.

Päeval vaatame süütuid multifilme Kidzone kanalilt või Nickelodeon Norge’st. Noh, lemmikloomade pood, Paw patrol ja sellised. Mina vaatan lisaks arvutist mõnda sarja, aga jällegi, nad on täiesti süütud, nii et ma ei muretse, et Stefan neid ka piilub ühe silmaga. Youtube’st vahest paneb mingid imelikud multikad.

Õnneks, enamus imelikke multikaid ma kustutasin ära ajaloost sellisena, et nad rohkem ei ilmuks. Näiteks, hiina laste kingituste avamine, mingid hiina kokkuklopitud multikad, rasedad ämblikmehed/-naised (mida inimesed ainult välja ei mõtle). Praegu kui isegi avab Youtube’i, siis vaatab käsilasi ja Roblox sarju. Varem ma ikka kustutasin ja kustutasin neid videosi, mida laps ei peaks vaatama. Ütlen ausalt, mida imelikum multikas – seda rahutum öine uni on Stefanil.

Kui keelasin nad täitsa ära, hakkas poiss normaalselt ka magama. Nii et ma juba aasta-kaks jälgin, mida ta vaatab ja kui kaua. Üle 30min päevas ekraani ei lase vahtida. Noh, senikaua kuni Stefan ei luni Markolt välja Google Maps’i kasutamist arvutis. See on veel üks lemmik asi, Street View’s vaadata, kus ollakse ja uusi riike avastamas. Näiteks, Stefan on juba käinud: Brasiilias, UK-s, Ameerikas, Lätis, Leedus, Norras, Rootsis, Soomes, Taanis, Eestis, Saksamaal. Seda hakkasin ka piirama ja pigem suunan paberi peale kaarti joonistama ja seal riike ja pealinnu märkima. Eesti kaarti tunneb juba päris hästi igatahes. Geograaf kasvab.

Ma olen kuskile valesse suunda läinud oma jutuga. Igatahes, Kättemaksukontorit ma enam niisama vaadata ei luba. Enne veendun, et seal jälle mingeid peidetud jubedust pole.

Teisi blogipostitusi saad lugeda SIIT

Loe ka neid lugusid