Jaga:     
Beebi | Magamine

ETTEVAATUST! Ülipoppe beebipesasid seostatakse lämbumissurmadega (5)

Suurbritannia tarbijakaitse teatas, et beebipesad on kõrvaldatud müügilt, sest neid seostatakse 12 beebi lämbumis­surmaga.

Samuti informeeris USA terviseamet avalikkust beebipesade ohtlikkusest. Beebipesad on müügil ka Eestis ning keeruline pole leida õpetusi nende ise valmistamiseks.

Vanematele need meeldivad, kuna beebipesaga saab võtta lapse magama enda juurde suurde voodisse, kartmata, et tita end voodist välja keerab. Ohutu beebipesa peaks olema jäikade äärtega nagu vankrikookon, mitte pehmete puhvis äärtega.

Kas sina kasutad beebipesa? Oled sa veenunud selle ohutuses? 

Rohkem beebiperele tarvilikke uudiseid ja lugusid Pere ja Kodu DIGIKODUST

3 kommentaari

S
Sellised asjad juhtuvad siis,  /   17:24, 14. nov 2017
kui ärilistel kaalutlustel hakatakse leiutama midagi uut ja aastatuhandete jooksul väljatöötatud kogemused kõrvale lükatakse.
N
naine  /   17:47, 14. nov 2017
üldiselt, v.a üksikjuhud, on vastsündinu lämbumissurma taga vanema tähelepanematus, ehk et mõte "mu kolmekuusele meeldib sünnist saadik vaid kõhuli magada" tuleks ümber mõelda, kas mitte sulle ei meeldi, et su laps jääb suurt ohtu silmas pidamata väga kiiresti magama. enamasti alla nelja-viiekuused ise end kõhuli ei keera, kui aga laps selle ära õpib, võib ta ka külili magada. sama iba aeti ka võrevoodi küljepehmenduste kohta, küll vajuvad lapsed selle ja madratsi vahele ning lämbuvad. meil on madrats, mis sobib konkreetse voodiga, seal pole mingit võimalust, et laps kuskile VAHELE saab vajuda. ehk et ei ole keeruline oma lapse elu võimalikult ohutuks teha. kindlasti ei räägi ma siinkohal juba tükitoitu söövast lapsest, kes võib tüki pirni kurku tõmmata, selle eest pole keegi kaitstud, endalgi võib juhtuda, kuid beebipesa, voodipehmendused jms on täiesti ohutult kasutatavad esemed.
N
naine  /   17:49, 14. nov 2017
vabandust, neljas rida: mitte 'külili', vaid 'selili'.
Ü
ükletöötanud ja närvis, ilmselgelt  /   17:50, 14. nov 2017
issa ristike, kolmanda korraga saan nüüd paika, et ikka kõhuli ei tohiks nii väike laps magada.
A
Anika  /   22:12, 20. nov 2017
pale seda tohib last kõhuli magama panna kui ta ise enda pead keerab, siis jääb lapsele ilus peakuju ka, mitte nagu selilimagajatel lamekukal!

Loe ka neid lugusid