Jaga:     
Blogid

"Kuidas saab normaalselt ära elada Eesti palgaga?!"

"Kaks pakki mähkmeid on pea 40 eurot, neid ikka kulub. Pesupulber, mingid majapidamisasjad, toiduasjad ja arve oli ligi 100 eurot!" kirjutab teist last ootav ema oma poeskäigust. 

Suvel käis sõbranna Sydneyst siin ja oli šokis, mis hinnad meil on. Peaaegu nagu Sydneys, kus poole kohaga töötamise eest saab mitu tuhat. Ja me orjame täiskohaga, ilma juhtiva positsioonita saad mõned sajad. Ja hinnad toitudel ning asjadel on suhteliselt samad. Ta imestas, et kuidas üldse on võimalik elada ilma depressioonita või … kuidas üldse süüa saab osta? Võlgu. Krediitkaardid on vist kõigil taskus ja ammu enam mitte hädavajalikeks ostudeks, vaid tavaliseks toidupoes käimiseks.

Eile käisime ostsime veel viimaseid asju haiglakoti jaoks, lapse jaoks, siis vajalikke asju Johani jaoks … Ja mähkmeid! 2 suurt megapakki, sest need ju parema hinnaga, kui väikeste pakkide kaupa osta. Üks Johanile, üks väikesele vennale igaks juhuks ette. Ma ju ei tea, millal ta kavatseb tulla, olgu parem olemas.

Hädavajalikud, soodukaga asjad, me ei ole need, kes muudkui tahaks midagi head ja isu mingi nänni järele, me ostame kuivaineid ja taolisi tooteid, et oleks olemas. Kvaliteetsööki lubada ei saa, mida peaks ju ostma, et olla terve.

Johan oli oma riietest välja kasvanud, mille ostu ma muudkui edasi lükkasin ja lõpuks pidin ära tegema – kõige odavamad 3=2 bodyd, püksid, pidžaamad said võetud, nagu mul juba tavaks. Ma ostaksin isegi järelturult, aga tema vanusele ei leia midagi – selline plägastamise vanus, midagi korralikku ei ole saada. Siis talvemütsid, kindad mõlemale lapsele.

Noh, võite arvutada mitusada siis võib minna. Ja kui arvestada, et üürikorteri peale Tallinnas koos igasuguste maksudega läheb 500-600 (kui oled hea raha eest korteri saanud). Et jah, eile tuli palk ja läks palk. Done and done! 

Ometi olin nutikas, ostsin juba eelmistel kuudel Johanile suuremad talveriided, ka kirbukalt, talvesaapad sain tasuta, ma ei tea, kui poleks saanud, aga ka need varsti väikesed. Ühesõnaga, jah, mul on lapsed ja pere – kõik arusaadav, oleks pidanud ju arvestama kõigega, aga lihtsalt, see ju ka lahendus pole, et enam lapsi ei tehta, sest neljakohalise palganumbriga ära ei ela. Mis tippjuhid ja spetsialistid siis peab olema, et normaalselt ära elada, kuu lõpuni süüa saada? Ma ei tea, kuhu see maailm või elu välja jõuab.

Loe ägedat pereblogi ka https://filtrita.wordpress.com/

Loe ka neid lugusid