Jaga:     
Beebi | Toitmine

Häbipostis, et imetamine ei õnnestunud: "Mulle nähvati aina, et ma ei pinguta piisavalt!" (4)

"Mul olid kohutavad ja hirmsad süümepiinad, et imetamine kuidagi ei õnnestu," kirjutab Pere ja Kodu lugeja.

Päris depressioonini ei läinud asi õnneks välja, sest ma õnneks kuulasin õigel ajal oma ema, kes lõpuks ütles: mida sa piinad ennast ja last, anna piimasegu. Sealtmaalt algas meie paranemine. 

Kui sünnitamisjärgne hormoonidemöll vaibus, jõudis mulle kohale, et tõesti: laps on õnnelik, kui tal on vanemate lähedus ja kõht täis. Suva, kas see piim tuleb rinnast või pudelist. Lohutasin end ka sellega, et pudeli puhul saab laps ka isaga rohkem lähedust.

Aga see tunne on mul nii hästi meeles, kuidas kõik imetamisradikaalid (ai kui hea nimetus nende kohta!) mulle muudkui nähvasid, et ju sa ikka ei pingutanud piisavalt. KOHUTAV kogemus.

Räägi kaasa emmede jutustamiskohas Pere ja Kodu Facebookis

3 kommentaari

L
Loen ja imestan  /   18:12, 12. nov 2017
Kuidas need kõik teadsid, et Teil imetamine ei õnnestunud. Pole vaja endast nii palju teistele inimestele rääkida. Siis ei tule ka halvustavaid kommentaare.
O
olen   /   18:55, 12. nov 2017
naiselik naine ,kahjuks ei tulnud mul piima ,õnneks oli mul koju varutud malõs ja maljutka,arst käskis 3 dal elukuul anda puhast lehmapiima,laps kasvas tugevaks ,terveks ,tänud lehmadele,ilma naljata.
*
****  /   13:28, 19. nov 2017
Minu emal ka piima ei olnud ja ma ka inimeseks kasvanud tänu lehmadele. Ema sünnitas mind ka viimasel minutil, mil üldse lapsi võimalik saada on. Ma siiski kahtlustan, et on piisavalt neid suterdisi, kes ei viitsigi lastele rinda anda. Ise imetasin esimest last 10 kuud ja teist 6 kuud.
I
Iks  /   19:19, 12. nov 2017
Mina imetasin kõiki oma lapsi ligi kaks aastat ja mulle ka nähvati ja halvustati, et nii kaua rinda annan. Kes tegi lapsele näpuga häbi-häbi, kes üritas mulle mingeid õuduslugusid pikalt imetamisest rääkida. Ma ei saa sellest ajakirjanduses halamisest aru. Igasuguseid lugusid leidub, saage juba üle ja elage oma elu.

Loe ka neid lugusid