Jaga:     
Blogid

"Teise lapse sünniga olen ma hoopis hullemaks läinud!"

Tavaliselt räägitakse, et kui sünnib teine laps, siis ei viitsi enam nii palju asjadega jännata kui esimese lapsega. Tähendab, ei mõtle üle, mida lapsele süüa pakkuda, ei osta liialt riideid, ei pööra üleliia tähelepanu turvalisusele kodus.

Mul on just vastupidi. Kuna Stefani kogemus tundub mulle hea õppetunnina, kuidas EI tohiks imikueas käituda. Näiteks, Stefaniga pakkusin alguses talle omatehtud putrusid, moosiga ja ilma, igat erinevat tüüpi teradega – ei midagi, ta lihtsalt ei söönud neid, ainult poe omad. No ja praegugi ei võta ta putrusid suu sisse, ainult tatart. Kuna ma eriline kokk tol ajal ei olnud, ostsin valmispüreed ja andsin Stefanile. Praegu viitsin küll ise jamada suure kõrvitsaga või lillkapsaga, need ära keeta ja saumikseriga püreeks teha ja sügavkülma. Ma ei taha kogeda jälle, et minu laps ei söö mitte midagi.

Praeguseks olen Kevinile päris palju maitseid proovida andnud: kõrvits, porgand, kartul, bataat, brokoli, pirn, banaan, õun ja mango. Pluss kahte tüüpi putru, kaera ja neljavilja, veega keedetud. Mis siis, et mina ei söö mõnda asja, aga ma ei saa ju selle pärast lapsele neid toiduaineid andmata jätta. Keviniga ma püüan vältida kõike seda, mida enda arust olen Stefaniga valesti teinud oma kogenematuse tõttu. Samuti ei plaani ma mähkmevabaks saamist kui laps saab kolmeseks nagu Stefaniga, vaid ikka peale aastaseks saamist kindlasti potitreeninguga alustada. See on mis puutub toitumist ja muud.

Riietega olen Stefaniga ka teistsugune olnud: käisin palju kaltsukates, võtsin ka tuttavatelt vastu mõned riided. Aga nägin ise ka, et see ei olnud päris see, mida ma oma lapsele pakkuda tahan. Kuigi tegelikult väiksele beebile ju ükskõik mida seljas kanda, see on pigem lapsevanemate kiiks, et ilusad viisakad riided seljas. Ühesõnaga, kuhu ma sihin. Kevinile pole ma ühtegi kaltsuast ostetud asja selga pannud. Ei, valetan. Siis kui ta alles sündis, avastasin et mul polegi talle eriti midagi selga panna, seega panin FB gruppi üleskutse beebiriiete ostmise soovist. Sain ka kaks suurt pakki päris viisakate riietega, millega olen täiesti rahule jäänud. Aga enamuse riietest ostsin siiski poest. Samas Stefanile ka enam teise ringi riideid ei osta, vaid käin poes. Õnneks, Norras on sellega kõik hästi ja riietepoed on täis sooduspakkumisi ja kampaaniaid a la “Osta 3, maksa 2 eest”.

Pigem ma ütleks, et teise lapse sünniga olen ma hoopis hullemaks läinud. Asjad, mille peale ma ei ole eriti kulutanud ja mida pole meeletult kokku ostnud, on mänguasjad. Vot neid on Kevinil vähe.

Teisi blogipostitusi saad lugeda SIIT

Loe ka neid lugusid