2
fotot
Jaga:     
Blogid

"Ma oleks 10000000x enne nõus seda spiraali laskma endale sisse-välja panna, kui uuesti sünnitaks!"

Käisin kaks kuud peale sünnitust oma ämmaemanda juures sünnituse järelkontrollis, et kindlaks teha kuidas olen taastunud, kuidas olen alt paranenud on, kas mul on muresi jne.

Sealhulgas tuli sel külastusel välja mõelda edasine rasestumisvastane vahend, sest tänan ei, esialgu ma rohkem lapsi ei soovi ja kuna mul on ka päevad juba 2 korda olnud, siis on parem kiiresti tegutseda.

Kuna ma pillidega väga järjepidev pole, siis selle ma välistasin kohe. Ma ei viitsiks elu sees igapäevaselt, samal kellaajal nende võtmist meeles pidada. Seega jäi mul üle valida spiraali ja kiibi vahel. Ämmaemanda soovitusel valisime mulle välja spiraali. Kiibi kohta polevat ämmakas suurt midagi kuulnud ja ei osanud sellest veel midagi arvata. Järele mõeldes tundus ka enda jaoks spiraal etem kuna ei olnud eriti vaimustusest nahaalusest kiibist.

Eelmisel nädalal sain siis arsti juurde aja spiraali paigaldamiseks. Spiraal tuleb endale apteegist retsepti alusel välja osta, maksis see 64€ sentidega. Küllaltki mõistlik hind viie aasta peale, odavam kui pille osta.

Ämmaemand ja naistearst hoiatasid mind, et see on üsna ebamugav protseduur aga, et NII ebamugav, lausa valus. Ma värisesin seal toolis nagu haavaleheke üle keha, mul tahtis valust äärepealt pilti mustaks visata, süda läks pahas jne.

Ma ei tea, mida ta seal alguses mingite tangidega tegi, aga see oli NII VALUS, et ma lausa röögatasin. Tundus, et nad kasutasid minu jaoks liiga suuri tange, sest seepeale hakati kohe väiksemaid tange otsima. Mulle pihustati korralikult mingit tuimestavat spreid ja nii ma suutsin hambaid krigistades selle vastu pidada.

No ja siis ma tundsin läbi kõhu kuidas keegi julmalt mu emakat sikutab, jube ebameeldiv, aga tehtud see asi sai. Muidugi pole see sünnitamise valu kõrval mingi valu. Ma oleks 10000000x enne nõus seda spiraali laskma endale sisse-välja panna, kui uuesti sünnitaks. Aga nüüd on sellega vähemalt viieks aastaks korras, mureta. Juhul kui ma aga peaks uuesti tahtma rasestuda, siis saab naistearst selle lihtsalt eemaldada ja uue tsükliga peaks kõik uuesti toimima.

Vahi värki, kui suur teine. Ehmatasin kohe ära (tegelikult teadsin, et see on väike jublakas), aga miks see karp nii suur on?

Teisi Bettyka blogipostitusi saad lugeda SIIT

Loe ka neid lugusid