Jaga:     
Uudised

Värskes Pere ja Kodu numbris: Marten Kuningas tutvustab kuningapoega

Oma pereelu väljakutset pakkuvatest hetkedest jutustavad veel Ines Karu-Salo, Saara Kadak, Mihkel Raud ja Merle Liivak.

Ines Karu-Salo on lükanud kõik muud ettevõtmised tagaplaanile. Hetkel on ta täiskohaga beebile pühendunud.

Saara Kadak: Märt ärkas öösel selle peale, et katsusin läbi une ta rinnaesist. “Mis teed?” küsis ta hämmeldunult. “Kus lutt on..? Aa, leidsin.” Nii ma vastasin, keerasin teise külje ja magasin edasi. Ei, see polnud halenaljakas katse alustada teate-küll-mida ja mingit lutti polnud ka kuskil. Ilmselgelt olin omadega lihtsalt sooda. Ehk siis lugu sellest, kuidas üritasime beebit unekoolitada, aga põrusime täiega.

Merle Liivak: Mis saab siis, kui mees on sõitnud tuhandete kilomeetrite taha tööle ja sa tahad oma lapsukestega talle järgneda, kuid paar nädalat enne sõitu jääb lapsehoidja haigeks? Kohe päris haigeks.

Mihkel Raud. Türisalu pangalt alla hüppamist olen ainult korra tõsiselt kaalunud. Kõigest kaks sekundit, aga ikkagi. Ma jäin nimelt lastega omapäi.

Mis on emade oma aeg? Kuidas seda aega leida ja millega emmed seda sisustada soovivad? Kas duši all käimine ja magamine kuuluvad "oma aja" alla?

Osa vanemaid kurdab, et lasteaias käiakse koleda ilmaga liiga palju õues ning riided saavad märjaks ja mudaseks. Teised jälle leiavad, et lapsi viiakse välja liiga vähe ning umbses rühmatoas lastakse viirustel vohada. Lasteaiakindlad riided päästav päeva!

Paljudel vanematel tuleb silmitsi seista lapse kõneprobleemidega. Mis võib olla põhjuseks ja millal tuleks kindlasti asjatundja poole pöörduda?

Waldorfi kooli seinte vahel toimuvat kutsutakse mahepedagoogikaks. Uurime, kuidas seda tüüpi koolis käinud oma haridust tagantjärele hindavad ja mis neist hiljem on saanud.

Kahe lapse isa Joonas Väärtnõu veab isapuhkusel olles Seiklus­ministeeriumi ja aitab naisel lapsi kantseldada, kui too oma ­esikusse ehitatud õmblustoas värvilisi lasteriideid valmis vuristab.

Poiss või tüdruk? Vahet pole, peaasi, et laps oleks terve – nii mõtlevad paljud lapseootel vanemad. Ent niipea, kui ultraheliaparaat üle kõhu libiseb ja arst lapse sugu kuulutab, saab lapseootus miskipärast teise suuna.

Kuidas elada elu õnnelikult? Nukuteatris etendub lavastus, mis püüab juhtida meid märkama elus head ja tundma sellest rõõmu. Õpime ise ja õpetame oma lastele Pollyanna rõõmumängu!

Paljudes kodudes on au sees aastatetagune mööbel, ringlusest pärit mänguasjad ja lasteriided. Liina ja Krõõt on kaks teadlikku tarbijat, kes siinses loos jagavad oma uus- ja taaskasutamise nippe seoses pere kõige pisematega.

Anu tundis tööpäeva algusele mõeldes vastikust. Kõik oli olnud nii hästi: ta armastas oma last, meest ja tööd. Sügisel oli laps lasteaeda läinud ja elu pidi minema palju kergemaks. Nüüd hiljuti oli ettevõte aga suure hanke võitnud ja kõik rabasid kui üks mees. Uute väljakutsete kõrval tuli paraku ette ka muresid. Kui lapsel palavik tõusis või tatti ojadena voolas, tuli Anul temaga koju jääda. 

Ratsasportlane Grete Püvi-Ayache elab ja treenib juba neljandat aastat Prantsusmaal, tal on koolisõidus ette näidata maailmaklassi saavutused. Rõõmu tehtud tööst jagab Grete profiratsutajast abikaasa Alexandre’i ja tütar Annaga.

Vistrikud, läikiv laup, rasune nahk... Vähe on neid, kes teismeeast klaari palgega läbi marsivad. Olgugi et me ei saa muuta keha hormoonide tasakaalu, aitavad õige nahahooldus ja korralik toitumine aknet siiski ohjes hoida.

Peatäide saamise hirm tekitab vanemates paanika iga väikse valge terakese pärast, mis lapse peast pudeneb. Õnneks ei kanna täid tõsisemaid haigusi ega põhjusta suuri hädasid, kuigi tõsi – nendega kaasnev sügelustunne on väga tüütu.

Selektiivsest ja sensoorsest söömishäirest räägitakse vähe. Sagedamini kuuleb targutusi, nagu “ega laps end nälga jäta” või “põnn lihtsalt pirtsutab”. Millal saab tavalisest ealisest protestist söömis­probleem?

Imetamisest räägitakse kui värske ema kõige loomulikumast tegevusest. Seda, et kaasneda võivad ka raskused, saab ta teada alles siis, kui murega silmitsi seisab. Nii enda kui ka ühe teise noore ema imetamisaja algusest pajatab Elin Luts.

Lugu sellest, kuidas tänu ema tublidusele ja tohtri tarkusele sündis viimaks õigeaegne ja terve beebi. Oma kariderohkest rasedusest räägib Kairi Fimberg.

Viiekuuse Kris Stefani ema Triinu Liis Epner kirjutab, kuidas nad abikaasaga “targemate” hurjutamisest hoolimata oma beebit magama kussutasid ja kuidas pojast sellegipoolest iseuinuv rõõmus põnn sai.

Kui muusikust pereisa Marten Kuningas on rahulik teenautija, siis tema võluv elukaaslane, kohvipoodi pidav Keit Lillemäe hoopis vastupidi – särtsakas kohvi­gurmaan. Kumma temperamenti on aga rohkem nende pisipojas Teodoris?

Selle neiu köögis kohtuvad tšilli ja kardemon, punase kapsa mahl ja sooda, soulimuusika ja ükssarviku-rullid... Kahvliahvikesed on seekord külas üllatustega žongleerival tütarlapsel, viieteistaastasel Anna Celine Krausil.

Vehkleja Katrina Lehis on pärast väikest pausi taas treening­saalis tagasi – kaasaelajaks suve hakul sündinud pisipoeg Henri

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid