Jaga:     
Blogid

"Ma tunnen end läbikukkunujana. Kõik teised jaksavad ja jõuavad, miks siis mina ei jõua?"

"Eks kõik lapsevanemad tunnevad vahepeal, et ei jaksa enam. Viimasel ajal olen ma õhtuks nii läbi omadega! Päeva jooksul on vaja nii palju teha ja lastega vaja mängida ja möllata. Ma lihtsalt tunnen, et minus pole nii palju jõudud, et kõike teha ja olla eeskujulik lapsevanem ja naine oma mehele."

Nii ma siis peangi mõned asjad lihtsalt tahaplaanile jätma.

Te ei kujuta ette ka mitu korda nädalas peab härra tulema töölt koju nii, et toad on koristamata või söök pole valmis. Oleks siis nii, et kui ma süüa ei tee, siis vähemalt ma koristan, aga sageli ei tee ma kumbagi.

Ma lihtsalt tunnen, et ma ei jaksa ja ma ei teegi neid asju. Tean küll, et peaksin ju tegema. Ma lihtsalt ei taha ega jaksa.

Olen härra käest küsinud, et kas teda häirib see või, et kas ma olen tänu sellele näiteks halb ema. Tema vastus on alati see, et ma ei ole halb ema ja ta saab aru, et ma ei jõua kõike teha.

Ma lihtsalt tunnen end läbikukkunujana. Kõik teised jaksavad ja jõuavad, miks siis mina ei jõua? Okei, loomulikult ma koristan ja teen süüa ikka ka, aga lihtsalt vahepeal on jaks nii otsas.

Netis ringi vaadates on kõikide elud lihtsalt nii hästi organiseeritud, kõigil on toad korras ja toidud on restorani kvaliteediga. Noh, ja mul süüakse õhtuks makarone hakklihaga, mis pole muidugi kaugeltki mitte restorani kvaliteediga. Tahaks ka osata elada nii, et kõik on korras ja soe toit igapäev laual.

Õnneks ma olen endale selgeks teinud selle, et kõik ei saagi elada täiuslikku elu. Vahepeal ongi toad sassis ja õhtusöögiks midagi lihtsat ja kiiret. Peaasi, et lapsed on rahul ja ise ka ju ikkagi.

Elu on ikkagi nautimiseks ja kui ma arvan, et näiteks lastega mängimine on minu jaoks tähtsam kui väikse tolmukübeme tagaajamine, siis nii ongi. Kõik elavad nii nagu nad oskavad või tahavad.

Teisi Kadi-Liisi postitusi saad lugeda SIIT

Loe ka neid lugusid