Jaga:     
Uudised

Kas me saame aidata lapsel koolistressiga toime tulla? (2)

Stress ei pruugi olla ilmtingimata kahjulik. Me vajame teatud hulgal stressi, et tunda end elavana ja et elus oleks väljakutset. Kahjuks kogevad aga paljud lapsed stressi halvemat poolt, mis võib kahjustada tervist ja vähendada akadeemilisi saavutusi.

Pole üllatuseks, et koolikiusamine on üheks toksilise stressi allikaks. Krooniline ärevus eksamite/kontrolltööde ees ja kartus õpetajalt karistada saada on teisel kohal. Kuid lapsed, kes seisavad silmitsi ebatavalisel tasemel vaenulikkuse ja eneseteostuse surve all, ei ole ainukesed, kes tunnevad, et kool tekitab stressi.

Hiljuti avaldatud uuringus analüüsisid Hollandi teadlased 4-aastaste juusteproove, et mõõta stresshormooni kortisooli taset. Kui teadlased võrdlesid hormooni taset enne ja pärast laste algkooli minekut, leiti et kortisooli tase on pärast kooli minemist suurenenud, eriti loomupoolest rohkem hirmul olevatel lastel. 

Teise uuringu põhjal leiti, et kui lapsel on koolis kasvõi üks hea sõber, võib see aidata neil toime tulla tagasilöökide ja koolikiusamisega.

Samuti saavad lapsevanemad last aidata, pakkudes neile emotsionaalset tuge, rääkida stressi põhjustavad punktid läbi ja julgustades neid edasi pürgima.

Halvema stenaariumi puhul tuleks ühendust võtta professionaaliga.

2 kommentaari

T
Teeksime tema heaks kõike,kui koolis teda ei kiusata,solvata,narrita tervise ja raske elu üle!  /   23:06, 30. okt 2017
Aga olekski juba paras aeg koolidesse minna.Ja viia läbi uuring selle kohta,kuidas kooli kaaslatesse tegelikult suhtutakse.Ega midagi pahasti pole? Kas keegi sunnib teda midagi tegema? Kas vanemad üldse teavad,kuidas elu koolis tegelikult läheb?Teekski nii,et kutsuks terve kooli kokku ja võtaks tõsised teemad käsile ja räägiks sellest pikalt?Paar politsei patrulli saadaks koha peale ja laseks need kooli õpilased jutule võtta koos psühholoogiga.Et kirja panna suured mured ja probleemid,mis ei anna näiteks rahu.Kui aeg edasi läheb,saab tasapisi eluga edasi minna.Aga minevikku ei saa me muuta.Soovitaks sellega tegeleda,enne,kui kellegi laps on tõesti hädas.See pole üldse naljaasi! Soovin kõigile ainult head!
K
Koolistress....  /   07:18, 31. okt 2017
Tänapäeval puudub lapsel lapsepõlv.Lasteaeda viiakse juba paariaastaselt, sealt edasi kohe kooli ja nii edasi. Vanasti mindi kooli ikka selleks et õppida lugema ja kirjutama siis nüüd pead seda juba oskama. Sellise surveall ei saagi midagi head loota. Teine probleem on muidugi vabakasvatus ja karistamatus.

Loe ka neid lugusid