Jaga:     
Uudised

Epp Petrone: "Laste kasvatamisel on mulle eeskujuks üks väljamõeldud ürgema."

“Minu elutasakaal on praegu selles punktis, et ma elan tütrega kahekesi. Laste kasvatamisel on mulle algusest peale eeskujuks olnud üks väljamõeldud ürgema. Kuidas tema teeks?" räägib Epp Petrone ajakirjas Tervis Pluss.

"Näiteks magaks, laps külje vastas. Nüüd olen hakanud mõtlema, et kui see ürgema oleks elanud 43aastaseks, siis ta ei näeks välja nagu 18 ja ta ei pingutakski selle nimel, et õudselt palju trenni teha ja 18aastane välja näha. See tekitab minus rahu. Ürgnaine on õnnelik, et ta on elus ja näeb oma lapsi kasvamas, ning et tal on aega tutvuda uute tarkustega, taimede ja kividega.” 

Epp Petrone elab praegu Tartus noorima tütre Mariaga kahekesi. Anna (10) elab isaga Viljandis ja Martale (14), kes õpib vanavanemate juures Ameerikas, on Epp Skype’i-emaks. See lahendus on perele rahu toonud. Justin Petronega pole nad enam abielus, aga neil on sõbralikud suhted, nad korraldavad koos laste kasvatamist ja loomingulisi asju.

“Ma olen kõigi kolme tütre üle uhke,” räägib Epp, “nad on väga erilised ja intensiivsed lapsed ning meie elu ühe katuse all läks liiga keeruliseks. Ma ei tea, kas selliseid probleeme on paljudel, võib-olla enamik Eesti peresid ei ole nii kreisid kui meie oma. Aga mingi­sugused paikaloksutamise raskused on nüüd seljataga ja kõik meie lapsed teavad, kuhu nad kuuluvad ja kuidas me neid armastame.”

Toimetas Kerttu Jänese

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid