Jaga:     
Blogid

"Küsisin elukaaslaselt, kas ta oleks valmis rinnapiima tootmise nimel vaeva nägema."

Mõne arvates olen ma ehk juba liiga palju sellest rinnapiimast jahunud, aga minu jaoks on see hetkel lihtsalt igapäevane elu, milles me elame. Praegune postitus tuleb ainult ja ainult rinnapiimast, seega – kellele see teema vastumeelt on, ei pea edasi lugema.

Jah, minu piimapumpamise teekond sai vahepeal otsa… Siis, kui see emotsionaalne aeg mul oli, ei saanud ma pumbates enam midagi kätte, seega paar järgmist päeva ei pumbanud ma üldse. Kui rinnad oleks piima tootnud, siis oleks nad üsna pea andnud märku piimapaisu näol, aga ei midagi – ka neil paaril päeval, mil ma ei pumbanud, ei olnud märkigi mingist lekkivast või paisu tekitavast piimast.

Kuna rinnapiima uuesti tootma hakkamine ei ole lihtne protsess, siis küsisin enne Ivolt nõu, kas me oleksime valmis, et selle nimel koos vaeva näha. See tähendaks seda, et mina ripun ainult rinnapumba küljes ja kogu muu majapidamise ja laste eest oleks vastutus mõnda aega ainult tema kanda. Ivo vastas vaid, et mida iganes mina otsustan, seda on tema valmis toetama.

Neljal järgneval päeval pumpasin ma umbes iga tunni aja tagant (mitte tunniajaste vahedega, vaid iga algus oli tund aega hiljem eelmise algusest). Pumpamised kestsid keskmiselt pool tundi, aga oli ka selliseid hetki, kus lõpetasin pumpamise, viisin piima kööki, mõõtsin, panin kirja, pesin pumba ja elutuppa tagasi jõudes oli aeg juba uueks raundiks.

Algul olidki kogused 10-15 ml, aga hakkasid ÜHE milliliitri kaupa tõusma. Ma nägin edusamme – küll väga väikeseid, aga need olid olemas – seega ma teadsin, et see toimib. Ja see andis mulle jõudu ja lootust edasi tegutseda.

Hästi palju ringleb soovitusi, mida süüa või juua selleks, et rinnapiim tekiks iseenesest, aga tegelikult on kõige alus ikkagi rinna stimuleerimine. Minul käib see stimuleerimine küll vaid rinnapumbaga, sest meil ei ole beebit, kes rinda imeks, aga teistele, kes soovivad rinda anda ja beebi suudab imeda, soovitan igal juhul ka beebi sellesse protsessi kaasata. See, mida süüa või juua, võib muidugi kehale sel protsessil toeks olla ja varustada vajalike toitainetega, et mitte nõrgaks jääda, aga tegelikult tekib rinnapiim siis, kui selle järele on nõudlus. Seda nõudlust ma siis pumba abil tekitasingi. Muidugi tarvitasin ma ohtralt vett ja imetavale emale mõeldud teed, et oleks, millest seda piima toota. Samuti sõin korralikult, et keha ei jääks energia- ega toitainete puudusesse.

Postitust saad edasi lugeda Mairika blogist SIIT

Loe ka neid lugusid