Jaga:     
Uudised

"Laps peitis end aina kardina taha ja hõikas "kuku"! Ühel hetkel märkasin, et ta ei hüüa enam midagi..." (19)

"Jooksin kardina juurde ja kui selle eest tõmbasin, rippus poiss rulookardina keti küljes ning oli juba näost sinine. Võtsin ta kiirelt sülle, keti kaela ümbert ära ja raputasin poissi veidi," jagab ema ehmatavat lugu.

Õnneks lõppes kõik hästi, kuid rulookette ei jäta ma enam kunagi rippuma!

Algas kõik nii, et noorim poeg jooksis aastasena vanemate magamistoas ringi ega tahtnud kuidagi magama jääda, kuid meie olime päevast tohutult väsinud. Otsustasime, et istume voodis ja lobiseme, las laps siis jookseb ringi ja väsitab end. Meil oli toas ribikadrin ja selle ees paks riidest kardin.

Mul on olnud lastega aga veel mitu kohutavat hetke. Vanem poiss jooksis aastasena toas ringi, lutt suus. Põrandal oli parkett ja lapsel jalas sukkpüksid. Poiss kukkus nii õnnetult, et plastist rõngaslutt jäi talle lõua sisse kinni. Oli väga kiire sõit EMO-sse õmblema. 

Õpime teiste õnnetustest! Lisaks loe värskest ajakirjast Meie Lapse Tervis, kuidas sel hooajal tervem olla!

10 kommentaari

L
lagle  /   22:26, 27. okt 2017
palun ärge avaldage väljamõeldisi.aastased lapsed ei jookse omapäi mööda korterit-maja ringi.
samuti ei ripu ruloonöörid nii madalal.
vastasel juhul on tegi IMBEKATEGA.
N
nimi  /   23:19, 27. okt 2017
Miks aastased ei võiks ringi joosta?
Lapsed võivad hakata käima 8 kuuselt ja aastane võib olla ka üle aasta.
Miks sa arvad, et kõik aknad on ühesugused ja ühel kõrgusel, et oled nii kindel ruloonööride kõrguses.
S
see  /   00:48, 28. okt 2017
aastane on hullem kui kirstunael oma käikudega.
Teie kommentaarist kumab läbi , et teil endil puuduvad lapsed või pole te neid ise kasvatanud.
K
Kaidi  /   03:02, 28. okt 2017
Minu vanem laps hakkas kõndima 9,5 kuuselt. Noorem laps alles 1 a 1 kuud, kuid siis ronis ka kohe redelilt pidi katusele (issi pani plekki parasjagu) ja mööda korvriiulit kapi otsa. Mina ise hakkasin kõndima 8 kuuselt, või mõni päev enne seda. Rulooketid on meie majas ka madalal, tegu vana palkmajaga. Paljud aknad jäävad nurgaga natuke voodi kohale, madratsilt 30-40 cm ainult. Kui lapsed väiksemad olid, siis sidusin rulooketid kõrgemale sõlme.
0
00000  /   05:59, 28. okt 2017
Miks ei ripu? Eramajades näiteks on verandaaknad maast laeni, samamoodi ka rulood. Selliseid aknaid leiab ka mõndadest korteritest.
T
TY  /   07:05, 28. okt 2017
kuidas sa lagle saad nii rumalat juttu rääkida ja selle järgi teisi imbekateks tembeldada ? Sinu reaktsioon näitab SInu haritust. Väga labane.
Esiteks on olemas maani ulatuvad aknad nagu need tänastel uusehitistel on moes. Või siis nn" Prantsuse rõdud" maani klaasiga uksega. Ka neile käivad ette rulood ja nende rulookett ripub vägagi madalal. Minu enda lapsega juhtus siin artiklis juhtunuga sarnane lugu ja kui sa ütlesid, et tegu on sel juhul "imbekatega", ütlesid sa seda ka minu lapse kohta ja see on isiklik solvamine !!! Minu laps mängis õega peitust. Peitis ennast rõduukse ruloo taha. Sealt välja tulles komistas ta mingi asja taha, kukkus ja jäi kõripidi rulooketi sisse kinni, sest need ketid on oma ehituselt sellised, et "mummukesed" lähevad väga kergesti omavahel sõlme ja keerdu. Ma istusin sealsamas paar meetrit eemal voodi peal ja lugesin, kui see juhtus. Laps oli siis pooleteistaastane.
Üritasin nööri kaela ümbert ära saada, aga kuna kukkudes ja rabeledes keerutas laps seda rohkem ümber oma kaela, oli see sõlme läinud , tormasin kööki, võtsin käärid ja lõikasin nööri puruks. Tükk tegu oli, et kogu seda pusa kaela ümbert ära saada. Muideks aastane laps paterdab juba väga mööda elamist ringi, minu laps hakkas käima 8 kuuselt (natuke peale). Aga selles vanuses on laste tasakaal halb ja kukkumised kerged tulema. Sellest ka sellised õnnetused.
Sul peaks häbi olema ilkuda ja teisi imbetsillideks sõimata, aga eks igaüks teeb asju oma intelligentsusest lähtuvalt
M
m  /   11:40, 28. okt 2017
Ruloonöör on siis päris pikk, kui kardin ülesse kokku tõmmatud, võib ulatuda vabalt maani.
O
oojaa  /   22:47, 27. okt 2017
"rõngaslutt jäi talle lõua sisse kinni."??
Päriselt? Lausa õmblema pidi??
Paras umbluu jutt tõepoolest.
K
kahjuks  /   00:46, 28. okt 2017
on see võimalik
Lugupidamisega dr.Aivaluson
J
Jube  /   23:58, 27. okt 2017
Kahjuks suri môned aastad tagasi Valgas pisike laps just sellise ônnetuse läbi :(
K
kuulge lagle ja oojaa,  /   00:23, 28. okt 2017
kummaliselt kitsarinnalised ja enesekesksed arvamused teil, et kui teie ei usu, siis on kohe väljamõeldis??
Kui sina lagle (väikese tähega) elad standardkorteris, kus aknad on meetrikõrgusel põrandast, siis moodsates korterites-majades algavad aknad tihti põrandast. Haritud ja empaatiavõimeline inimene tunneks kaasa ja rõõmustaks, et laps pääses eluga, mitte ei pritsiks inetusi.
V
Vanem  /   00:58, 28. okt 2017
Ka minu laps jäi samuti õues kiige nööri sisse kinni kaleapidi. Samuti saime õnneks õigel ajal jaole. Täiesti reaalselt toimunud lugu.
K
Kolme lapse ema  /   07:18, 28. okt 2017
Mul oli laps voodiga akna kõrval, seal ka kardinal nöör, õnneks olin õigel ajal ära võtmas. Ükskord määris laps küünelakki pintsliga oma rinnale ja ei saanud enam hingata, teinekord panid mängides kilekoti endale pähe...Minu lapsed oskasid ka üheksakuuselt käia ja aastaselt rääkida. Mida rohkem tegeled nendega, seda paremini oskavad
K
ka kolme lapse ema  /   20:29, 30. okt 2017
järelikult ei tegele, kui küünelakid ja kilekotid lapse käe ulatuses...
N
nh  /   14:09, 28. okt 2017
kogu elu on ellujäämise õpetuse kool ja lõppkokkuvõttes surmast ei pääse keegi!Inimene on sisuliselt samasugune, nagu tema poolt loodud tehnikavidin- mõnel kestab see aastaid, mõnel laguneb kiirelt ära- kõik on väliste ja sisemiste asjaolude kokkulangemisega seotud!
  /   18:19, 28. okt 2017
andke minna ,tembeldage mind rumalaks ja kitsarinnaliseks.
kui ei viitsi sõnu tähele panna on enda viga .
jätke jah 10 silmusega nööri rippuma SEST kardinafirma ju ei teinud teie eest tööd ära. diivani lahtitõmbamisnöör jätke ka nii nagu see on.kodukeemia ja tabletid unustage nii umbes 50cm kõrgusele.
lugege raamatut,tehke suitsu rõdul,ärge võtke akendel käepidemeid eest jne.
kas see kui kellegi laps hakkab kuuselt käima on mingi õigustus tal silma peal mitte hoida?
ma saan aru et kuskil hotellis on selline teema aga krt oma kodus võiks ikka vähe karmima pilguga ringi vaadata.
J
JoppEduardo  /   12:26, 29. okt 2017
Äkki oli see RIBAKARDIN, mitte RIBIKARDIN? Ma ei ole elus näinud ühtegi ribidest tehtud kardinat, ribadest tehtud kardinaid aga küll.
I
inimsööja  /   12:13, 30. okt 2017
Mul küll on. Sa viskad ribid puha minema?
L
Lea  /   22:00, 2. nov 2017
Ribikardinal on ohtlikud nöörid, ega neid asjata keelata lasteaias laste ulatuses hoida. Rulooga on teine asi, need ketid lähevad vähemagi pingutuse puhul katki. Hirmus, kui see nii ei juhtunud. Loos on need segamini mainitud, ei saagi aru, mis juhtus.

Loe ka neid lugusid