Jaga:     
Uudised

5 NIPPI, kuidas nautida lapsevanemaks olemise teekonda

Lapsevanemaks olemise tohutu vastutus võib panna meid rohkem keskenduma eesmärkide saavutamisele kui selle teekonna nautimisele.

Lapsevanema soovid, et lapsest saaks vastutustundlik, seaduskuulekas ilmakodanik hea töökoha, pere ja koduga.

Aga kui eesmärk saab olulisemaks kui teekonna nautimine, jääb meie rõõm sellest tahaplaanile. Selleks, et seda vältida, on Debora Song pannud kirja mõned näpunäited.

1. Aktsepteeri, et mõnda asja ei saa sa kontrollida. Jah, lapsevanemana oled sa lastele kõige suuremaks eeskujuks. Kuid kõik, mida sa teha saad, on anda neile võimalus erinevaid asju proovida, olles ise sealjuures parimaks eeskujuks. See, mis edasi juhtub, on lõppkokkuvõttes laste valik. Sellise reaalsuse aktsepteerimine toob veidra rahutunde ja laseb rahulikumalt hingata.

2. Tee iga päev midagi praeguse hetke nautimiseks. Mine koos lapsega loodusesse jalutama, koos trenni või värvige värviraamatuid. Oluline, et see oleks miski, millel ei oleks tulevikuga otseselt midagi pistmist.

3. Mine koos lastega reisile. Ilma sülearvutita. Ja sotsiaalmeediata. Sa oled teinud tööd selle nimel ja leidnud puhkuse jaoks kõigile sobiva aja. Nüüd on aeg võtta sellest viimast – nautida seda ja elada praeguses hetkes.

4. Pea ”tänulikkuse” päevikut. Saad seda teha koos lastega, ka nendega, kes ise veel kirjutada ei oska. Oma mõtted, mille üle nad tänulikud on, saavad nad jäädvustada näiteks hoopis joonistustena. Päeviku pidamine aitab meil peatuda ja näha hetke olukorda teise nurga alt.

5. Jäädvusta hetki. Naljakamate olukordade ja juhtumiste ülekirjutamine aitab vältida olukorda, kus need võivad vajuda unustuste hõlma. Samuti aitavad need võtta elutempot maha ja hoida seda perspektiivis.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid