Jaga:     
Uudised

Arst: „Ainult köha või nohu pärast ei pea last lasteaiast koju jätma.“

"Kui lapse üldine enesetunne on hea ja pole alust kahtlustada mingit ohtlikku haigustekitajat, ei pea laps ainult köha või nohu pärast lasteaiast koju jääma," kinnitab Valvekliiniku arst Ingmar Lindström ajakirjas Meie Lapse Tervis.

Inimene on nakkusohtlik enne, kui tal endal kaebused – köha, nohu – välja löövad, mistõttu on keeruline kui mitte võimatu korraldada lasteaias viibimist selliselt, et seal poleks ühtegi nakkusohtlikku last, selgitab dr. Lindström. "Seetõttu ei ole ka kartus, et lasteaeda minnes nakatatakse teisi, põhjus lasteaiast eemale jääda, kui lapse enda hea üldseisund lubaks lasteaeda minna. Et köha ja nohu on normaalne osa meie igapäevasest elust ja pole enamusele lastest ohtlikud, siis ei tasu neid ka ülemäära karta."

Arst rõhutab, et kui aga laps lisaks köhale ja nohule on ka nõrk, loid, väsinud, rahutu, peaks kindlasti koju jääma. Lasteaiakeskkond tekitab siis lisastressi.  Kui enesetunne on halb, laps ei soovi mängida ega süüa, vaid pigem istub süles, on lapse koht kodus. Ka ei tohiks lasteaeda minna palavikuga.

Loe köha ja nohu müütidest, kuidas hinnata adekvaatselt oma lapse seisundit ja sellest, kuidas tänavusel hooajal tervem olla, värskest ajakirjast Meie Lapse Tervis

Loe ka neid lugusid