Jaga:     
Blogid

Näputoitumine on võimalik ka paremini: "Miks peaksid minu lapsed sööma nagu laudas?"

Loodetavasti nüüd keegi ei solvu, kuid isiklikult minu jaoks on vastik vaadata, kui söömine pole enam söömine, vaid toiduga mängimine - loe: tekstuuride õppimine.

Olen näinud pilte, kuidas vanemad asetavad 7-kuuse ette kausi koos pastabolognesega ning võite ise aimata, milline see söögilaud umbes 30 sekundit hiljem välja näeb. Ikka ja jälle saab lugeda, et see on väga arendav, kui laps oma kätega toidus songib ning seda mööda ennast ja söögitooli laiali määrib. Ma olen üsna veendunud, et kõhtu jõuab sellest toidust minimaalne osa. 

Metsik areng?

Lenna beebieas ma näputoitumise arutelusid väga ei silmanudki ning tema sai meil normaalseks inimeseks kasvatatud ka ilma lagastamiseta.  Lähtun ikka alati sellest, et kas ma ise söön nii, et võtan potist suppi, viskan mööda lauda laiali ja siis hakkan sealt näppudega tükikesi suhu ajama. Ei söö ju. Miks peaksid minu lapsed sööma nagu laudas? Jutt sellest metsikust arengust on ju puhas jama. Kuidas küll kõik ülejäänud lapsed siis tükilistele toitudele üle on läinud? Lenna hakkas umbes täpselt 1-aastaselt ise lusikaga sööma. Kusjuures esimese korraga tuli tal see juba väga hästi välja. Ei olnud mingit pikaajalist titetamist ja laps sai toidu ilusti suhu, näppe kasutamata.

Ma ei ole näputoitumise vastane

Leian, et toituda saab ka viisakalt ja enam vähem puhtalt. Küll aga ei anna ma näputoitu sellel eesmärgil, et laps nüüd tohutult seetõttu areneks, vaid lihtsalt vahelduse ning mugavuse mõttes.  Ka Nora saab mul näiteks porgandit, banaani ja pirni ning reeglina on toiduga koos vaid käed, põll ja suu. Kui Lenna sõi omal ajal ehk kamapalle, siis Noraga oleme tänaseks avastanud hulgi  Organix näputoite ning seda tänu Estgenic’le, kes saatis meile proovimiseks erinevaid maitseid.

Kuna me Noraga ikka omajagu liigume, siis on see imeline abivahend SOS-toitu kotis hoida, et vältida tee peal mis tahes püreetoiduga jändamist või piima tegemist. Hiljuti sõpru külastades, küsis üks äsja isaks saanud sõber, et mis cheetoseid me lapsele sisse söödame? Olgu siis kohe öeldud, et kõik Organix näputoidud on orgaanilise täistera riisi ja maisi põhjal tehtud. Lisatud on näiteks veel B-vitamiini, erinevaid maitseid orgaanilistest mahladest, kaneeli jm. Toidule pole lisatud suhkrut, soola, säilitusaineid ja muud sellist jama.

Loe ka http://www.nautigehetke.com/

Loe ka neid lugusid